Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Nicole McLaughlin

Nicole McLaughlin je návrhářka z New Yorku, která se zaměřuje na udržitelnou módu a dokazuje, že nosit se dá téměř vše.

Nicole říká, že aby člověk věděl jak upcyklovat, nemusí být zkušeným designérem. Když začínala, neuměla šít ani nerozuměla materiálům. Trvalo jí dlouho, než se všechno naučila, a dost jí v tom pomohla stáž v Adidas Brooklyn Creative Farm. Tam ji návrhář John Khalife naučil některé technické detaily, které stojí za konstrukcí obuvi. Cílem Adidas Creative Farm je vychování nové generace designérů a hledání nových talentů.

Bylo to právě její experimentování s upcyklováním obuvi a oblečení mimo práci, díky kterému získala místo v kreativním programu Adidas. V té době, během studia na vysoké škole, zároveň pracovala jako stážistka a následně na plný úvazek ve společnosti Reebok.

Nicole k výrobě svých kousků ráda používá neobyčejné věci jako například sportovní vybavení, ze kterého by většina lidí pravděpodobně žádný kus oblečení nevyrobila. To dokazuje, jak nesmírně kreativní a vynalézavá je.

Svou práci začala zveřejňovat na Instagramu a tam vše začalo. Fotky jsou minimalistické a jednoduché, což si získalo značnou popularitu. Kromě kvality fotek, ale Nicole zaujala převážně kousky samotnými. Mezi její známé výtvory patří například svetr vyrobený z čepic Carhartt nebo boty z Patagonia fleece bund.

To vysvětluje, proč je do jejího díla zamilovaná streetwear kultura a stránky jako Hypebeast nebo Highsnobiety. Ve skutečnosti prý Nicole neměla v plánu stát se upcycling designérkou, nyní je to však práce, kterou miluje. Přirovnala ji k sochařství, jelikož prý dopředu neví, jaký tvar bude výsledný produkt mít.

Nicole oslovuje hodně značek s prosbou o pomoc se starým materiálem. Začala tedy pracovat na způsobu, který by mohl tyto značky propojit s lidmi, kteří by staré materiály mohli stále použít. Začátkem tohoto roku během Fashion Weeku Nicole spolupracovala s Jacquemusem. Říká, že tato zkušenost jí ukázala, že její kousky nemusejí spadat jen do streetwear/outdooru, ale že může svou praxi uplatnit v mnoha dalších odvětvích.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.