Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Molly Bloom

Profesionální lyžařka, která deset let provozovala nejexkluzivnější pokerovou hru na světě, než ji zatkla FBI. Mezi její hráče patřila hollywoodská smetánka, sportovní hvězdy, obchodní titáni a nakonec, aniž by to věděla, i ruská mafie. Tohle je reálný příběh Molly Bloom.

Nedávno jsem narazila na film zvaný Molly's Game, který byl plný nečekaných zvratů, napětí, celebrit i porušování zakonů. Nejvíce mě ale fascinuje to, že byl natočen podle pravdivého příběhu Molly Bloom, který sama sepsala i do autobiografické knihy se stejným názvem. A jelikož mě její životní příběh natolik zaujal, musím ti ji představit a povím ti i věci, které z filmu jen tak nezjistíš.

1. Lyžařská kariéra ukončena nehodou

Molly byla už odmalička lyžařkou a se svým otcem trénovala každý den. Jako adolescent se stala profesionální lyžařkou a měla před sebou poslední kvalifikační závod na olympijské hry, který ale kvůli obrovské nehodě nedokončila. Její kariéra lyžařky tak byla nadobro ukončena.

2. LA, tam kde to vše začalo

Jelikož se její životní sen rozpadl na milion kousků, Molly se rozhodla, že se odstěhuje od rodičů a zamíří do LA. Rodiče s její volbou ale nesouhlasili a finančně ji odstřihli. Molly tak musela mít několik prací naráz: od koktejlové servírky, až po asistentku podnikatele Darina Feinsteina. Ten byl jedním z majitelů hollywoodského nočního klubu The Viper Room (ve filmu The Cobra Lounge). Jednoho dne jí řekl, že bude vypomáhat na jeho pokerové akci. A tak se mladá Molly ocitla v místnosti plné miliardářů, A-list celebrit a politiků. Za první směnu dostala v dýškách 3000 dolarů.

3. Vyhazov a vlastní hra

Nějakou dobu šlo vše hladce, dokud Molly nedostala vyhazov. To ji ale nezastavilo, a jelikož už znala všechny hráče, přemluvila je, aby přišli na její novou hru v luxusním hotelu. Netušila, zda její tah vyjde, ale všichni hráči dorazili. Postupně Molly rostla jako provozní nejexkluzivnější pokerové hry a s tím i její klientela a buy-ins (= poplatek za vstup do hry). Ty se vyšplhaly až na 250 tisíc dolarů. Částky byly gigantické a s nimi i stres. Za jednu noc dokázal hráč prohát i 1 milion dolarů. Molly musela být extrémně výkonná, jelikož hlídala hráče, prováděla na ně background-checky a současně působila jako banka: uchovávala peníze a vyplácela hráče. Aby se udržela čilá, začala brát všechny možné drogy.

4. FBI

Čím více se jí dařilo, tím více byla zaslepená penězi, slávou a mocí. A tak překročila federální zákon a začala si brát podíl z peněz hráčů (což mohou dělat pouze kasína například v Las Vegas). A právě kvůli tomu se objevila v hledáčku FBI. Jednoho večera ji u ní doma překvapilo 14 ozbrojených agentů, aby ji zatkli.

Které z celebrit hrály poker u Molly?

Molly provozovala dvě undergroundové hry, které přilákaly některé z největších hollywoodských hvězd, včetně Leonarda DiCapria, Tobeyho Maguirea, Bena Afflecka, Matta Damona, Macaulaye Culkina, Alexe Rodrigueze, Peta Samprase a dalších. Molly se ve své knize zmiňuje pouze o celebritách, které byly v médiích odhaleny ještě před vydáním knihy. O ostatních mlčí, aby uchránila jejich identitu.

Je téměř jisté, že „Hráč X" z filmu i její autobiografické knihy představuje Tobeyho Maguirea, který hraje v její knížce největší roli. Scenárista a režisér Aaron Sorkin dokonce na herce Spider-Mana v jednom okamžiku poukáže, a to replikou o tom, že „Hráč X" ztvárňuje superhrdinu.

He was the worst tipper, the best player, and the absolute worst loser,
prohásila o něm Molly.

A jak to vše dopadlo?

Molly je na svobodě a nyní buduje svůj bussiness, ve kterém radí ostatním ženám jak se prosadit. Pokud o ní chceš vědět víc, podívej se na film. Příběh Molly je opravdu pozoruhodný a občas těžko uvěřitelný, a přestože byly některé věci za hranicí práva, je na ní co obdivovat.