Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: Louis Tomlinson. Kluk, co netušil, že bude světovou senzací

Jak se kluk z malého anglického města dostal k vystupování na největších stadionech světa? Jeho životní příběh a úspěchy ti shrneme ještě předtím, než k nám do Prahy zavítá se svým stadionovým turné Faith In The Future.

Začátky

Louis vyrůstal v Doncasteru, menším městě v Anglii. Už odmalička byl kreativní a neposedný, díky tomu se účastnil několika školních her i muzikálů. Mimo školu pracoval na částečný úvazek v maloobchodě a ve fotbalovém klubu Doncaster Rovers. Pak ale přišel jeho osudový den a rozhodl se přihlásit do soutěže X Factor.

Zdroj: Dork magazine

X FACTOR and One Direction era

V roce 201é se Tomlinson zúčastnil konkurzu do televizní talentové soutěže The X Facto. Jeho provedení písně Hey There Delilah ho úspěšně přivedlo do dalších kol soutěže, kde zazpíval hity jako Make You Feel My Love od Adele. Když mu oznámili, že bude vyřazen, myslel si, že už žádnou šanci nemá. V ten moment ho ale porota spojila s jeho budoucími kolegy a soutěžícími Stylesem, Horanem, Paynem a Malikem. Tato nová skupina s názvem One Direction skončila v soutěži na třetím místě a získala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Simona Cowella.

Zdroj: Pinterest

A tak začalo jedno z nezapomenutelných období jeho života. Přestože skupina One Direction nevyhrála soutěž, reakce fanoušků byla obrovská. Kapela se do roka objevila v hlavních hudebních příčkách a jejich singly začaly obsazovat první místa. Takovou vlnu popularity způsobilo na světě jen pár kapel, a tak se One Direction zapsali do historie klučičích skupin. Vydali pět alb, absolvovali čtyři světová turné a získali téměř 200 různých ocenění.

Sólo kariéra

Louis byl prvním členem skupiny, který se vydal na sólovou dráhu. V roce 2016 založil vlastní nahrávací společnost Triple Strings Ltd., která je dceřinnou společností jeho současného labelu Syco. V prosinci 2016 vydal píseň Just Hold On, na které spolupracoval s americkým DJem Stevem Aokim. Píseň zabodovala v hitparádách a dostala se na druhé místo britského singlového žebříčku.

Zdroj: Planet Radio

O sedm měsíců později se do Top 10 dostal i jeho další singl Back to You s Bebe Rexhou.V březnu 2019 vydal píseň Two of Us, která je něžnou poctou jeho zesnulé matce.

Zdroj: Planet Radio

V roce 2018 se Louis zúčastnil patnácté řady soutěže The X Factor jako porotce a mentor kategorie Boys. Byl tak i prvním bývalým účastníkem pořadu, který se stal vítězným mentorem, jelikož jeho svěřenec Dalton Harris pořad vyhrál.

Daily Express

Louis vydal 31. ledna 2020 své debutové sólové album Walls, ale jeho plány na kompletní turné byly zmařeny kvůli pandemii koronaviru. Louis své fanoušky nenechal čekat a 12. prosince 2020 uspořádal digitální koncert Live From London, na který se prodalo přes 160 tisíc vstupenek a který trhá rekordy jako nejvíce živě streamovaný koncert mužského sólového umělce.

Zdroj: The Station

Louis vydal své druhé album Faith In The Future 1. listopadu 2022. Zároveň oznámil, že na podporu této desky vyrazí v roce 2023 na turné po Evropě a Severní Americe! Naštěstí oznámil koncert i u nás v Praze v O2 aréně, kam zavítá již 19. října. Mrkni na lupeny tady.

Nově zpěvák vydal i vlastní dokumentární film All Of Those Voices, který pojednává o jeho působení ve skupině One Direction až po současnost. Film byl uveden do kin v březnu 2023 a 5. října vyjde na Paramount+. Louis pár měsíců zpět založil vlastní značku oblečení „28“, která se svým stylem vrací do Anglie a vzdává hold anglickému streetwearu mladých lidí v jeho městě Doncaster.

Zdroj: Hypebeast