Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: K.FLAY

K.Flay, vlastním jménem Kristine Flaherty, je americká zpěvačka, písničkářka a rapperka, která se už toto pondělí 25. září vrací se svou show zpět do Prahy. Co o ní možná nevíš?

Kristine Flaherty vystupující pod jménem K.Flay si za svou tvorbu už dvakrát vysloužila nominaci na ceny Grammy a má za sebou poměrně náročné období. V říjnu loňského roku totiž ohluchla na pravé ucho, což může být především pro někoho, kdo se živí hudbou, zdrcující zpráva. V tu dobu navíc měla vyjet na turné na podporu alba Inside Voices / Outside Voices a prošla si také rozchodem. S novými životními podmínkami se musela naučit žít skrze hudbu.

Kristine vystudovala psychologii a sociologii na Stanfordu a zkušenosti ze studií zapojuje i do hudby, ve které zkoumá vlastní psychiku, což se odrazilo právě i na albu z roku 2021 Inside Voices / Outside Voices. V hudbě ale zkoumá spoustu jiných témat, včetně alkoholismu, ztráty blízkých či znovunalezení své vnitřní síly.

Její debutové album Life as a Dog vyšlo v roce 2014 a o dva roky později se podepsala k Interscope Records. Na 60. cenách Grammy byla nominována na Best Engineered Album, Non-Classical a na Best Rock Song. Od debutu vydala další čtyři alba, včetně posledního MONO, k němuž se také vztahuje tour, s níž zavítá i do Prahy.

Doufám, že to bude nejlepší věc, co jsem kdy nahrála. Je to nahrávka o moci a zkušenostech. Zejména o té, kterou jsem prošla, když jsem ztratila sluch a začala to brát jako novou součást sebe sama.
K.Flay

V MeetFactory K.Flay vystoupí 25. září 2023 a vstupenky najdeš na fource.cz.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.