Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know:
Julien Baker

Julien je americká zpěvačka a skladatelka. Texty jejích písní se dotýkají témat, jako jsou duševní choroby, spiritualita nebo závislost.

Julien se narodila v roce 1995 v americkém státě Tennessee. Své první album Sprained Ankle vydala, když byla na vysoké škole. Album se setkalo s velkým úspěchem a pozitivními reakcemi od řad kritiků, načež Julien podepsala nahrávací smlouvu s Matador Records, pod kterými také následně vydala své druhé album Turn Out the Lights. Třetí album Little Oblivions, které vydala loni, se umístilo na žebříčku Billboard 200. Julien ovšem nedělá jen sólovou hudbu, je také členkou skupiny boygenius.

Její hudba spadá do indie rocku, alternativní hudby a indie folku. Když začínala s hudbou, byla to pouze ona a kytara. U svého druhého alba začala trošku více experimentovat, například přidala housle a také na některých místech varhany. U třetího alba už je vidět, že se experimentování vůbec nebojí. Nahrávka obsahuje basu, klávesy, bicí nebo banjo. Na turné k třetímu albu hrála dokonce s celou kapelou, což bylo do té doby pro ni dost netypické.

V její tvorbě hrají obrovskou roli náboženská témata a Bůh. Často se zabývá vykoupením, závislostí, sebenenávistí nebo láskou. V některých skladbách také otevřeně mluví o zkušenosti s duševním onemocněním a návykovými látkami.

Julien se také zajímá o literaturu, jako mladší dokonce přispívala do literárních časopisů a vždy ji bavila a zajímala historie a filozofie.

A pokud si něco nesmíš nechat ujít, tak je to její koncert, který se odhraje 29. dubna v pražském Rock Café. Událost na Facebooku najdeš tady a lístky pak koupíš tady.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.