Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Half Alive

Half Alive je kapela z Kalifornie, která funguje od roku 2016. Trio se nejvíce proslavilo singlem Still Feel, který se stal hitem. Můžeš se na ně přijít podívat do MeetFactory v Praze, a to už 4. března!

Prvním singlem kapely Half Alive byl The Fall, který následovalo první EP, se kterým jim pomohl James Krauss. Tento singl spolu s dalšími dvěma z téhož EP nashromáždil za čtyři měsíce přes 4 miliony přehrání na Spotify, což byl pro kapelu obrovský úspěch.

Trio hraje především indie pop, alternativní rock a lehce elektropop, který zahrnuje prvky R&B a funku. Skupina ráda experimentuje s různými žánry a míchá je dohromady.

V srpnu roku 2018 vydali singl Still Feel, jehož video přitáhlo pozornost velmi širokého publika, a to zejména díky jedinečné choreografii, kterou vedl hlavní zpěvák Josh Taylor.

Díky pozornosti, kterou kapela tímto singlem získala, brzy poté podepsala smlouvu u RCA Records. Od ledna roku 2019 následně vyrazila na své první turné po Spojených státech, Kanadě a Spojeném království.

V půlce ledna kapela vydala nový singl Arrow, který deník TIME označil za „píseň plnou malých překvapení, jako jsou mini breaky bubnů a groovy synth sekvence, které ji rozdělí do nečekané kompozice, která pulzuje svěží energií.“

V květnu roku 2020 skupina vydala EP In Florescence, které doprovázel dokument Now, Not Yet: in Florescence. V roce 2020 bylo také oznámeno, že Half Alive doprovodí Twenty One Pilots během jejich tour jako předskokani.

Nyní se skupina chystá na vlastní turné po Severní Americe, Velké Británii a Evropě.

V Praze se objeví 4. března v MeetFactory, lístky si můžeš koupit zde!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.