Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: Giant Rooks, kapela mnoha žánrů

Německá kapela, která hraje po celém světě, míří k nám do Prahy, a to již 14. června. Nenech si tuhle talentovanou partu kluků ujít.

Giant Rooks je německá indie kapela z Hammu, která vznikla v roce 2014 a má 5 členů. V roce 2019 získala ceny 1Live Krone Award a Preis für Popkultur. Jejich debutové album Rookery vyšlo 28. srpna 2020.

Kapela ve své tvorbě kombinuje prvky folku, melancholickou elektroniku a indie rock. Giant Rooks jsou jedineční tím, že se nesnaží zapadnout do jednoho žánru nebo někoho napodobovat, ale kombinují více hudebních stylů a nebojí se experimentovat.

Giant Rooks tvoří Frederik Rabe (zpěv, kytara), Finn Schwieters (kytara), Luca Göttner (baskytara), Finn Thomas (bicí) a Jonathan Wischniowski (piano a syntezátor).

Zajímavost: Finn a Frederik se znají mnohem déle než ostatní členové, jsou totiž bratranci a hudbu spolu začali tvořit prý už v osmi letech.

V roce 2015 vydali svou první desku, EP s názvem The Times Are Bursting The Lines.

V roce 2017 pustili do světa další EP s názvem New Estate, které jim přineslo první velké úspěchy. S EP podnikli stovky koncertů po celé Evropě, což jim nakonec vyneslo nahrávací smlouvu s Irrsinn Tonträger (Universal Music).

V roce 2019 vyšlo EP Wild Stare, jehož titulní skladba se v Itálii dostala do top 20 rádiových hitů a celé EP brzy po vydání nasbíralo více než 50 milionů streamů na Spotify po celém světě.

V roce 2020 oznámili vydání debutového alba ROOKERY a s ním právě teď také cestují po Evropě, Jižní Americe a Kanadě.

Jejich nejznámější songy jsou Watershed, Wild Stare, New State, Heat Up a nebo jejich vlastní verze songu All Good Things Come To an End a Tom's Diner.

Zajímavost: V žebříčku Official Singles Chart Top 100 v období od 25. března 2022 do 31. března 2022 dosáhla skupina svého prvního britského hitu, když se jejich verze písně Tom's Diner od Suzanne Vega s AnnenMayKantereit umístila na 63. místě.

Personal favourite:

A pokud by sis tuhle skvělou indie rock kapelu chtěl/a užít na živo, máš příležitost už 14. června v Praze. Lístky můžeš koupit na Fource.cz

Tak s kým se tam vidíme? 👀