Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: Gengahr

Londýnská indiepopová čtveřice Gengahr se po dvou letech vrací s novou deskou Red Sun Titans. Album, které sama kapela popisuje jako křižovatku, kde vás na jedné straně doléhají věci z minulosti, ale zároveň vyhlížíte výzvy budoucnosti, se v pražském Café V lese představí už 14. října 2023.

Čtveřice z Londýna se dala dohromady v roce 2013, tehdy pod jménem RES, které nakonec změnila na Genghar – jako tribute jednomu z originálních Pokémonů Gengarovi.

Do pozornosti publika je dostal jejich první singl Fill My Gums With Blood, díky čemuž si zahráli na festivalu v Glastonbury v roce 2014. O rok později vyšlo jejich první album A Dream Outside, na kterém se objevil i singl Fill My Gums With Blood.

V pořadí čtvrté album Red Sun Titans vyšlo letos. Ani tentokrát mu nechybí lehkost, kterou kapela popisuje jako víc „trippy and fun“ v porovnání s předchozí hudbou.

Skladby na téhle desce fungují jako mentální mapa, jako připomínka toho, jak chci existovat. Dávají mi prostor na zvážení toho, co přijde dál. Samotný název Red Sun Titans odkazuje na animovaný seriál, který bych sledoval jako dítě. Odehrával by se ve sluncem vyprahlé dystopické červené krajině, napůl snové prostředí, napůl realita… Naše skladby patří do dočasného prostoru mezi dvěma světy.
zpěvák kapely Felix Bushe
Zdroj: IG @gengahr

Do Café V lese se Gengahr vrací po pěti letech, v Praze ale už dříve vystupovali s Wolf Alice ve vyprodaném Paláci Akropolis. Společné tour jeli mimo jiné i s Alt-J nebo Circa Waves. Vstupenky na říjnový koncert seženeš na fource.cz.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.