Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: French 79

Mezi jeho vzory patří Daft Punk, Jean-Michel Jarre nebo Air, dnes už ale French 79 sám patří k nejinspirativnějším producentům na scéně. V Praze si ho poslechneš už 7. října.

Francouzský producent French 79, vlastním jménem Simon Henner, patří k jedněm z největších jmen marseillské scény, a to už od svých začátků v roce 2016, kdy vydal album Olympic. Jeho hudba v sobě spojuje energii elektroniky a disca s nostalgickými vzpomínkami na dětství a dospívání – to především v posledním albu Teenagers.

Jestliže se mé první desky věnovaly dětství, tak snad nikoho nepřekvapí, že se třetí album jmenuje Teenagers. Vracím se tak do svého formativního období, kdy jsem objevil kouzlo psychedelické syntetické hudby. Díky ní jsem dokázal utéct od všednosti a najít sám sebe. Měl jsem pocit, že mám vše před sebou a že budu žít navždy.
French 79

Simona do popředí hudební scény vyslal jeho breakthrough singl Between the Buttons, který je součástí prvního alba Olympic. Po něm následovalo album Joshua, které je inspirováno hudbou osmdesátek a devadesátek a taky řadou Simonových oblíbených filmů jako třeba Blade Runner.

Jak zní dospívání ve francouzském Marseille, se dozvíš z nového alba Teenagers, které vyšlo letos v květnu. Album koprodukoval Damien Quintard (spolupracovník Briana Ena, Justice nebo Sade) a jedná se o zasněný rave plný romantického vzpomínání.

Po loňském vyprodaném koncertě v klubu Fuchs2 se French 79 opět vrací do Prahy, tentokrát do MeetFactory už 7. října 2023. Vstupenky seženeš na na fource.cz.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.