Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: Dermot Kennedy

Irský zpěvák Dermot Joseph Kennedy bude už 4. března v Praze. Na koho se vlastně můžeš těšit?

Dermot Kennedy je podepsaný pod Interscope Records v USA a Island Records. Své debutové album vydal v roce 2019 a od té doby se nezastavil.

Mládí

Vyrostl v Dublinu, kde už od 14 let skládal vlastní hudbu. Podle jeho slov však začal hudbu brát vážněji okolo 17 let, kdy také zahájil svou kariéru. Se svými vystoupeními procestoval několik měst nejprve v Irsku, následně se podíval i za oceán do Spojených států.

Kariéra

V letech 2018 a 2019 se vydal na turné po Spojených státech, Austrálii a Evropě. To se vyvedlo natolik, že pokaždé hrál před vyprodaným publikem. V roce 2019 mimo jiné vystupoval oba víkendy na Coachella Valley Music and Arts Festival.

Na konci roku 2019 vydal své první album, ve kterém se objevily také skladby, které byly až osm let staré. V roce 2020 byl dokonce nominován na BRIT Awards v kategorii mezinárodního mužského sólového umělce.

V roce 2022 vyhrál za svou píseň Better Days RTÉ Choice Music Prize Irish Song of the Year.

Žánr

Kennedy hraje převážně hip hop a folk, což jsou žánry, které ve svých písních propojuje. Svou hudbou se snaží v lidech probudit různorodé emoce.

Magazín GQ popsal Kennedyho jako „zpěváka s bohatým, doznívajícím hlasem, s epicky emotivními schopnostmi skládat písničky.“

Těšit se na něj můžeš už 4. března v Praze na Výstavišti v Křižíkově pavilonu B. Vstupenky si můžeš koupit zde!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.