Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: Declan McKenna

Zpěvák původem z Anglie se proslavil svým protestním songem Brazil, který kritizoval organizaci FIFA. Od té doby si získal fanoušky a fanynky i díky indie-popovým melodiím, které pojí terapii s tancem. S novým albem vystoupí už 27. dubna v SaSaZu.

Pětadvacetiletý zpěvák anglického původu Declan McKenna se už 27. dubna opět představí v Praze. Tentokrát vystoupí v SaSaZu se svým novým a celkově třetím albem What Happened To The Beach? a jeho show rozhodně bude stát za to. Pojďme si ho proto společně představit!

Zdroj: FB události

Declan se dostal do povědomí veřejnosti v prosinci 2015, když vydal svůj debutový singl Brazil. Ten byl protestním songem, ve kterém Declan kritizoval organizaci FIFA a mistrovství světa ve fotbale, které se konalo o rok dříve v Brazílii - a to aniž by se věnovala pozornost rozsáhlé chudobě, která brazilské komunity postihuje.

Declanův druhý single Nothing Works zase adresoval frustraci z pocitu, že je on sám zaškatulkovaný a svázaný očekáváními. V písni oslavuje věrnost vůči sobě samému a důvěru ve vlastní instinkt. To vše za doprovodu indie-popové melodie, která obsahuje varhany, klavírní akordy i naléhavost tance.

Nová deska What Happened to the Beach? slibuje atmosférický pop generace Z, který je stejně tak euforický jako přemýšlivý - ostatně tak, jak to má Declan rád. Zatancovat si s anglickým hudebníkem a dát průchod emocím i společenským myšlenkám můžeš už 27. dubna i ty! Vstupenky na koncert seženeš v síti Fource.