Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: Cavetown – indie senzace v Praze

V červnu 2022 pokořil 8,1 milionů měsíčních posluchačů na Spotify a na svém YouTube kanále má dnes přes 2,1 milionů odběratelů. Řeč je o hudebníkovi vystupujícím pod pseudonymem Cavetown.

Cavetown, vlastním jménem Robin Daniel Skinner, je anglický producent a zpěvák. Jeho hudba v sobě spojuje prvky indie popu, indie rocku a často taky ukulele.

Robin se narodil v Oxfordu v Anglii a na jeho zájem o hudbu měl obrovský vliv jeho otec, jelikož byl muzikolog a ředitel sboru. Matka měla k hudbě také velmi blízko, byla učitelkou hudby a profesionální barokní flétnistkou.

V roce 2012 si Robin založil YouTube kanál, kam začal nahrávat své písně. Většinou se zpočátku jednalo o covery, ale v roce 2015 vydal debutový singl This is Home. O pár měsíců později vydal debutové album se stejným jménem.

V roce 2016 vydal druhé studiové album, které bylo věnováno jeho příteli z dětství, jenž zemřel na leukémii. 60 % výtěžku z tohoto alba Robin věnoval Cancer Research UK.

V roce 2018 vydal své třetí album a roku 2020 dosáhla hlavní skladba tohoto alba 54 milionů přehrání na Spotify.

Pokud by sis Cavetown chtěl/a poslechnout naživo, máš možnost! 24. října vystoupí ve Velkém sále v Lucerně. Lístky seženeš zde!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.