Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get to know: BBNO$

Alexander Leon Gumuchian známý jako bbno$ je kanadský rapper, zpěvák a skladatel arménského původu. Pyšnit se může například spoluprací s rapperem Yung Gravym.

Alexander Leon Gumuchian známý jako bbno$ je kanadský rapper, zpěvák a skladatel arménského původu. Jeho kariéra zaznamenala největší úspěch díky singlu Lalala z roku 2019, který produkoval Y2K a který dosáhl více než 900 milionů poslechů na Spotify.

Bbno$ se narodil ve Vancouveru v Britské Kolumbii do rodiny arménského původu. V mládí ho matka podporovala v učení na klavír, ale měl problémy s hudební teorií. Zajímavostí je, že až do 15 let neposlouchal hudbu pro zábavu.

V roce 2017 vydal své první EP s názvem Baby Gravy ve spolupráci s Yung Gravym. Brzy nato následovalo jeho debutové studiové album s názvem Bb Steps a společné EP Whatever s umělcem So Lokim, které vyšlo v roce 2018.

Ke konci roku 2019 přišlo další významné album, nazvané Recess. Toto album čerpalo inspiraci ze stejnojmenné série od Disney a hostilo umělce jako Y2K a Trippy Tha Kid. Velkou roli ve zdárném průběhu alba sehrála inovativní marketingová strategie, při které bbno$ a Y2K využili Tinder, Instagram, TikTok a Craigslist. Singl Lalala se stal hitem ve více než 20 zemích a překonal hranici 400 milionů poslechů a 500 tisíců prodejů pouze ve Spojených státech.

V dalším průběhu roku 2019 bbno$ vydal album s názvem I Don't Care at All. Toto album obsahovalo několik předem vydaných singlů jako Slop, Pouch a Shining on My Ex, na kterém se opět podílel jeho častý spolupracovník Yung Gravy.

V roce 2022 $ představil další hudební projekty. Jeho singl Mathematics byl vydán v dubnu a hudební video se objevilo během hokejového zápasu Vancouver Canucks.

Můžeš se na něj přijít podívat do Roxy v Praze a to už 27. 6. 2023 od 20:00! Lístky můžeš koupit zde!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.