Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Get To Know: Alec Benjamin, písničkář budoucích generací bude v Praze

Obyčejný kluk z Arizony, který se z YouTube dostal až do The Late Late Show. Alec Benjamin přijede do Prahy se svou písní Let Me Down Slowly i s novým albem.

Alec Benjamin je americký zpěvák a skladatel, známý především díky písním Paper Crown a The Water Fountain.

Z lekcí na YouTube až k trhání rekordů

Alec se narodil a vyrostl ve Phoenixu v Arizoně. Vyrůstal v obyčejné rodině a nikdo z jeho blízkých neměl o hudbě ani ponětí. Alec je silně ovlivněn umělci, jako jsou Eminem a Paul Simon. O hudbu se začal intenzivně zajímat během středoškolských let. Na kytaru se naučil hrát sledováním videí na YouTube a nikdy nenavštěvoval žádné profesionální kytarové kurzy. Vyrůstal v době, kdy byl YouTube hlavní platformou pro mladé umělce. Na YouTube debutoval v roce 2016 singlem Paper Crown. Ten se okamžitě stal velkým hitem. Brzy získal milion zhlédnutí. V současné době má píseň více než 11 milionů zhlédnutí.

Vystupoval na parkovištích před koncerty Shawna Mendese

Již dříve, v roce 2014, mu společnost Columbia Records nabídla smlouvu a slíbila mu, že bude produkovat jeho debutové album. Později od něj však upustila. Alec si svou fanouškovskou základnu vybudoval sám, když vystupoval na parkovištích před koncerty Shawna Mendese a Troye Sivana a rozdával své vizitky těm, kteří ho chtěli poslouchat.

V následujících letech si získal solidní základnu fanoušků na YouTube a vydal poměrně dost úspěšných singlů jako například End of the Summer, The Boy in the Bubble a Let Me Down Slowly.

Nečekané kontakty a troška štěstí

Alec se snažil navázat kontakty v branži po celou dobu. Chvíli kvůli tomu bydlel i v LA, poté navštívil Londýn. Nakonec se mu podařilo seznámit se se Sachou Skarbekem, producentem, který se podílel na hitových singlech jako You're Beautiful od Jamese Blunta a také na hitu Miley Cyrus Wrecking Ball.

Velké štěstí v propagaci jeho písní přišlo, když malý chlapec použil jeho píseň I Built a Friend v soutěži America's Got Talent. V roce 2019 dostal pozvání do Late Late Show with James Corden, aby tam zazpíval singl Let Me Down Slowly.

A kde je Alec nyní?

Alec Benjamin je v současné době na turné, naplánovaných má 19 zemí a 57 koncertů. Současně mu 15. dubna vyšlo nové album (Un)commentary, se kterým bude vystupovat. Pokud chceš jeho koncert zažít na vlastní kůži, nyní máš příležitost. Alec nám totiž přijede do Prahy, a to už 25. 7.