Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gen Z a mileniálové zažívají mikrostresy denně. Jak s nimi naložit?

Zažíváš přes den mikrostresy, který ti kazí celkový denní rytmus a náladu? Zkus praktikovat me-time nebo se uvolnit za pomocí žvýkačky!

Ať už jsi denně pod tlakem nebo zažíváš mini stresy během dne, vím z vlastní zkušenosti, jak ti takovéhle stavy dokážou naprosto rozhodit náladu nebo tvoje rozložení v hlavě, kvůli kterému se ti funguje hůř.

Podle nového průzkumu nejsi ale sám*sama! Takzvané „mikrostresy“ zažívají až tři čtvrtiny nejenom Gen Z's, ale i mileniálů – často vedou k rozhozené psychice.

Co stojí za mikrostresy?

Možná si to člověk ani neuvědomuje, ale mikrostres je zapříčiněn maličkostmi, jako jsou vztahové rozepře s blízkými, pracovní skluzy nebo dennodenní povinnosti, kterým se snažíme vyhnout a odkládáme je do aleluja. Podle výzkumu od značky Orbit až 43 % respondentů a respondentek generace Z je citlivějších na tyto problémy, které se jim pak odrážejí v každodenním životě. Může to být čistě a jen konflikt s mamkou ohledně úklidu nebo tlak na to, aby člověk odevzdal domácí úkol do školy včas.

Podle psycholožky Markéty Švamberk Šauerové mají mikrostresy různý dopad na duševní zdraví podle individuality každého z nás a jsou ovlivňovány řadou procesů. „Mladí se potýkají s mnoha mikrostresy od zmeškání autobusu, po problémy s nefunkční wifi nebo dlouhým seznamem úkolů. Vzhledem k obavám, které zatěžují mnoho mladých lidí, je poskytnutí času pro sebe samého důležitým prostředkem k zvládání působícího stresu, stejně jako je velmi důležité nastavení mysli do polohy mindfulness."

Jak se s mikrostresy vypořádat?

Aby se ale neřeklo, Gen Z's a mileniálové jsou velkými průkopníky a průkopnicemi nových trendů... to už víme! S tím je spojena i řada aktivit, díky kterým se dokáží tyto generace dostat do lepší nálady a vylepšit si tak své dny. Mezi trendy patří i takzvaný „me-time“, který se dost za poslední roky uchytil, mladí totiž potřebují čas i pro sebe, kdy dobijí své (nejenom) sociální baterky. Ať už ve formě procházky, kterou preferuje 38 % z respondentů a respondentek, malýho napíku a.k.a. šlofíka nebo si taky dokážou zlepšit náladu jen třeba s pomocí žvýkačky!

Ve spojení s me-timem bez žvýkačky nedokáže být minimálně desetina generace. Je to přeci jen taková minimeditace, která nejenom dobře chutná, ale i osvěží.

Za mě doporučím Orbitky - příchutě buď pepermint, spearmint nebo bubblemint! ✨

Orbit Peppermint

17,-

Orbit Spearmint

17,-

Orbit Bubblemint

17,-

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.