Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

FW: FALL 2022 MENSWEAR

To nejdůležitější z poslední pánské kolekce Louis Vuitton od Virgila Abloha až po Nigovu první přehlídku u značky Kenzo.

Minulý týden proběhl v Paříži pánský Fashion Week a já z něj vybral pár značek a outfitů, které mě nejvíce zaujaly. Jako nejlepší přehlídku této sezóny hodnotím tu od Louis Vuitton. Další v pořadí jsou Prada a Dior.

Louis Vuitton

Kolekce byla pojmenována Louis Dreamhouse a Virgil se na ní hodně podepsal. Každý detail byl dotažený do konce, po ranveji se prošlo 67 modelů v doprovodu několika tanečníků a set-up dokonale doplňoval název kolekce. Mě osobně zaujal nejvíce denim a crazy doplňky.

O hudební doprovod se postaral Tyler, the Creator, který si mimo jiné na přehlídce zajezdil na kole. Na konci se přišel rozloučit celý Virgilův team.

Tyler s jeho iconic FW Paris postem.

Doplňky a šperky, které jsi na přehlídce mohl/a vidět. Naprostá bomba.

LV denim kalhoty a bunda. Jsem obsessed, těším se, až je uvidím na streetwear Instagramech.

Prada

Kolekce s názvem Body of Work se odvíjela od práce obou jejích návrhářů. Přehlídku otevřel Kyle MacLachlan s velice clean ready-to-wear fitem, který bych si hned koupil i já. Rolák, košile, kabát a kalhoty, prostě nice. I všechny ostatní outfity byly decentní. Svetr z druhého fitu naprosto zbožňuju.

Show uzavřel geniálně oblečený Jeff Goldblum – a ještě lepší byla jeho chůze. Se skromným zamáváním se potom přišel rozloučit Raf Simons a Mrs. Prada.

„Přemýšleli jsme o smysluplné módě, o kouscích, které dávají smysl. O oblečení, díky kterému se lidé cítí důležitě.“ - Mrs. Prada

Iconic moves right here.

Dior

Kolekce určitě nemá takový hype, jako měla ta předchozí s Travisem, nicméně Kim Jones si tentokrát připravil siluety zalité jeho oblíbenou „diorskou šedou“ a bylo hezké vidět kolekci, která byla čistě jeho. Pro Dior jsou hodně ikonické svetry, proto jich ve výběru můžeš vidět poměrně dost.

Jediná spolupráce, které jsme se na téhle přehlídce dočkali, byla se značkou Birkenstock, o které se teď mluví snad úplně všude.

“We’ve done a Birkenstock, but only because we didn’t want to do a Christian Dior gardening shoe and copy it,”
řekl Kim Jones a udělal nejlepší collab tohoto Fashion Weeku.

Kenzo

Nigo a jeho přístup v Kenzo je radikálním přehodnocením luxusu, módy a streetwearu. A je to přehodnocení možná odlišné, než jaké bys od streetwear ikony, jako je Nigo, čekal. Při vytváření ho hodně ovlivnily archivní kousky ze 70. let, které měl možnost po příchodu do Kenza vidět. Promítlo se to hlavně na jeho kolekci.

Přehlídka se konala v Galerii Vivienne, kde Takada (zakladatel značky) před více než 50 lety uspořádal svoji první výstavu a kde si založil svůj první obchod. O hudbu se taky postaral sám Nigo.

Krátce před představením Pharell Williams řekl: „Spojení Niga a Kenza – to je symbolika, že? To jsme si nemohli nechat ujít. Nigo je otcem mnoha věcí, ke kterým jsme všichni vzhlíželi a které pro nás tolik znamenali.“ Ke kolekci dodal: "Takže je to jako oblečení z 50. a 60. let předělané v 80. letech, ale optikou 2020s." Což je dokonalé shrnutí první stránky nové kapitoly příběhu domu Kenzo.

Casablanca, Hermès, Jil Sander, Rick Owens, JW Anderson, Loewe, Comme des Garçons Homme Plus

Další značky nebudu řadit zvlášť především proto, že mě jejich outfity tolik nebavily. Nicméně je nechci úplně vynechat, jelikož pořád stojí za zmínku. Vybral jsem od každé značky dva outfity. Seřazené jsou za sebou podle značek v titulku.

Doufám, že se ti pánský Fashion Week líbil tak jako mně. Pokud bys chtěl/a vidět každou přehlídku a každý outfit, který se v Paříži objevil, doporučuji aplikaci VOGUE RUNWAY, kde najdeš úplně vše, a navíc přehledně seřazené.