Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: @rekolaeu

Fuckups, co se ti můžou stát při jízdě na Rekole. Na co si dát pozor?

Při jízdě na Rekole si dávej bacha na nečekané situace, které mohou ztížit tvoji cestu, nebo ti dokonce způsobit potíže. Pojďme si říct, jaké fuckups se ti můžou stát.

Co jsou Rekola?

Rekola jsou sdílená kola, která si můžeš kdykoliv jednoduše půjčit skrze Rekola aplikaci. Jestli jsi vlastníkem Lítačky, máš navíc 2x jízdu na 15 minut zdarma, a s Multisportkou dokonce 2x 60minut. Víc se dozvíš na webu.

Aplikace

Nezapomeň si zkontrolovat stav baterky telefonu. Když si kolo půjčuješ, musíš ho i vrátit, což bez appky moc nejde.

Odemykání a zamykání

Rekola mají automatické odemykání, ale zamknout kolo musíš sám/sama. Když jsem si ho poprvé půjčil, vůbec jsem nevěděl, jak se to dělá, ale je to hračka – zadní páčkou zatáhneš a zámek se snadno zavře. Může se stát, že se zasekne, nemusíš ale panikařit, v aplikaci totiž jednoduše napíšeš na podporu a operátor ti pomůže.

4 tipy na výlety s Rekolem

by @terezasvehlova

Parkování

Divíš se, že ti nejde vrátit kolo? Možná protože nestojíš na správném místě. Ano, Rekola mají svoje vyznačená místa, kde je můžeš parkovat. Je to kvůli tomu, aby nestály všude možně. Nemusíš se ale ničeho bát, všechna parkovací stanoviště jsou vyznačená v aplikaci nebo je najdeš na webu.

Stav kola

Než vyjedeš, podívej se, jestli kolo není poškozené. V ulicích měst jsou Rekola 24/7 a růžovou jim občas někdo nepřeje. Je dobré také zmáčknout přední brzdu na řidítkách a vyzkoušet šlápnutí dozadu, kterým se brzdí zadní kolo, ať si můžeš být úplně jistý/á, že se ti nic nestane.

Rychlost

Kolo je v Praze kolikrát nejrychlejší dopravní prostředek, takže možná budeš muset čekat na svoje kámoše, kteří jedou autem či MHD.

Kolik jsem ušetřila, když jsem vyměnila auto za Rekolo?

by @karolinacechovaa

Jak jezdit

Než se vydáš na cestu, je důležité mít na paměti pár zásad, které zajistí, že budeš jezdit bezpečně a že nikoho na své cestě neohrozíš. 👇

Respektuj pravidla silničního provozu. I když je Rekolo pohodlné, platí pro něj stejná pravidla jako pro klasická kola. Dodržuj dopravní značky a vždy jezdi vpravo a po silnici.

Dávej pozor na chodce a vozidla. Sdílená kola jsou součástí rušného městského prostředí, takže buď obezřetný/á. Vždy sleduj provoz kolem sebe a dávej pozor na chodce a řidiče.

Ovládej rychlost. Nejezdi rychle a zběsile, abys nikoho neohrozil/a.

Jezdi ohleduplně. Dávej bacha na ostatní účastníky provozu.

Nahlášení problémů. Pokud zjistíš technické problémy s kolem, vrať ho zpět a nahlas to.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.