Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: IG @manyabrno

Food guide: Je Brno opravdu český ráj gastronomie?

Herec a autor projektu Gastomapa Lukáš Hejlík v rozhovoru pro Insider prozradil, že Praha se Brnu, co se týče gastronomie, nevyrovná. Pojďme se tedy podívat, jaké brněnské podniky patří mezi favority generace Z.

Všechny Pražáky rozhodně v podcastu Insider rozhodilo tvrzení herce Lukáše Hejlíka, že Brno má oproti Praze v gastronomii navrch. Jestli je to pravda, musíš už posoudit ty sám*sama. Pokud se tedy do Brna chystáš, rozhodně bys měl*a zkusit některé z těchto podniků.

#GenZpicks

Gastropodniky v Brně:

Būcheck

Vyzkoušet jejich burgery a další street food stojí rozhodně za to. Zakladatelé jsou zároveň i autoři známé knihy Sold out. Jejich Food Truck najdeš mezi Gran Moravií a novou brněnskou tržnicí. Takže pokud budeš v Brně, tvoje cesty by rozhodně měly vést právě tudy.

Večerka

Místo, kde si dáš kromě skvělé asijské kuchyně i drink nebo výběrovou kávu. Prostory mají velmi moderní a zajímavý design a navíc je tohle místo skvělé i na práci s počítačem.

SPOT

Multifunkční podnik, kde najdeš kromě baru i hudbu a skate prostor. Takže naprosto ideální místo na večerní posezení s kamarády. A co si tam můžeš dát? Třeba drink, pivo nebo kafe.

Dezertína

Mini take away podnik na Novobrnské ulici. Stojí za ním stejná skupina lidí jako za Būcheck, takže nejvyšší kvalita je zaručena. Kromě skvělých dezertů si tam můžeš koupit i fakt dobrý kafe s sebou.

Mitte

Mitte má v Brně hned několik poboček. Pokud některou z nich navštívíš, rozhodně se dočkáš kombinace skvělé kávy a příjemného prostředí. Jedná se totiž o kavárnu s vlastní pekárnou a pražírnou.

Manya

Návštěva téhle japonské restaurace je rozhodně příjemný zážitek. Dočkáš se foodsharingu, výborného asijského jídla a zajímavého interiéru. Rozhodně stojí za to vyzkoušet jejich sushi, sake nebo gyoza knedlíčky!

Který podnik v Brně je tvůj oblíbený? Poděl se s osatatními v komentářích.👇🏼