Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

FOMO DÁRKY: Nehmotné

Minimalismus je poslední dobou poměrně populární. Pokud máš pocit, že lidé okolo tebe nic nepotřebují nebo nechtějí, zvaž koupi nehmotného dárku. S výběrem ti poradím!

Lístky do kina nebo divadla

Divadlo miluju a ráda bych k Vánocům lístky na nějakou hru sama dostala. Skvělou a také cenově dostupnější alternativou ale mohou být i lístky do kina, které určitě ocení třeba mladší bráška nebo sestřička.

Konkrétní tipy: Kdybych měla jít do kina s mamkou, koupila bych lístky na Zátopka. Kámoše bych zase určitě vzala na nového Spider-Mana nebo Dunu a mladšího sourozence na Addamsovu rodinu 2!

Lístky na koncert nebo na fesťák

Pokud kámošům nechceš dávat nic hmotného, předem se domluvte a vzájemně si kupte lístky na nějaký koncert nebo festival. My to takhle děláme poměrně často a vždycky je to super! Jde o strašně jednoduchý dárek, na který budete dlouho vzpomínat.

Poukázka do restaurace

Poukázkou do restaurace nic nezkazíš, a pokud vybereš nějakou, kterou dobře znáš, zazáříš! Osobně bych vybrala cizokrajnou kuchyni. Tak na tento speciální zážitek obdarovaný jen tak nezapomene.

FOMO DÁRKY: Low cost

@markysuch

Zážitkový voucher

Je jen na tobě, jestli tento dárek pojmeš formou relaxu nebo adrenalinového zážitku. Samozřejmě taky záleží na tom, komu voucher kupuješ. Tvoje drahá polovička asi bungee jumping ocení, pokud se nebojí výšek, ale mamka možná ne. Tu raději pošli třeba na thajskou masáž (já miluji studio JasmineSpa) nebo na kosmetiku a nehty do Silk Ferries. Pokud si nevíš rady s výběrem, koukni na Slevomat. Určitě tam najdeš zajímavé nabídky.

Výstava

Tento typ dárku můžeš pojmout dvojím způsobem. Spousta výstav je pro studenty zadarmo, takže si s kamarádkou, bráchou, ségrou nebo vlastně s kýmkoliv, kdo ještě studuje, můžeš udělat fajn den a jít do galerie. Když to dotyčnému předem neřekneš, bude to super překvapení. Navíc se z nehmotného dárku stane i budget friendly dárek, to se vyplatí!

Pokud se jedná o výstavu, která stojí víc peněz, můžeš lístky zkrátka koupit. Už nějakou dobu je hodně populární multidimenzionální výstava impresionistů se 3D zvukem zvaná BYLO NEBYLO, VAN GOGH MONET RENOIR..., na kterou se sama dlouho chystám. Jestli má někdo z tvých blízkých rád umění, je to ten pravý dárek.

Thrift Tour

Pokud s kamarády rádi nakupujete v sekáčích, sestav Thrift Tour a máš vystaráno! Nakresli mapu, vymysli trasu a společně navštivte několik sekáčů. Užijete si spoustu zábavy, kamarádi nebudou vědět, co je čeká, a ještě si nakoupíte krásný a levný kousky. Co víc si přát?

Výlet

S kýmkoliv a prakticky kamkoliv. Výlet je variabilním a flexibilním dárkem, který můžeš jednoduše přizpůsobit svým finančním možnostem a potřebám, což mi přijde super. Zajet můžete vlakem na nějaký zámek nebo lze jen brouzdat po cizím městě.

Ručně vyrobené poukázky

S tímto vánočním dárkem si pořádně vyhraj a buď kreativní! Pořádně se zamysli nad tím, komu ho chceš dát a co by ten člověk mohl chtít nebo potřebovat. Vím, že kdybych ještě žila s mamkou v jedné domácnosti, určitě by v mých poukázkách nesměl chybět úklid celého bytu, společná movie night nebo uvaření večeře. Všechny tyto věci by mě stály jenom čas, a to je to nejdražší, co máme.

Dopis

Pokud jsi opravdu v koncích a nemáš čas ani finance, můžeš svým blízkým napsat dopis. Vím, že je to trochu pracné, zvlášť když psaní úplně neholduješ, ale je to krásný a osobní dárek od srdce.

Co si pustit ke zdobení vánočního stromku?

@heyfomo.cz

Obdarovávat nemusíme jen ty nejbližší. Jestli chceš svým darem změnit životní situaci někomu, kdo cizí pomoc opravdu potřebuje, mám pro tebe tři tipy!

1. Dětské krizové centrum

Pokud pošleš peníze Dětskému krizovému centru, pomůžeš ohroženým dětem. Ty jsou od začátku světové pandemie a lockdownu vystaveny ještě většímu nebezpečí než za normálních okolností.

Organizace poskytuje potřebnou péči týraným či zneužívaným dětem z veřejných grantů, dotací a částečně ze soukromých darů. Na její linku důvěry můžeš přispět libovolnou částkou jednorázově nebo pravidelně.

Linka důvěry je v provozu zdarma 24 hodin denně (+420 241 480 511). Jeden hovor však Dětské krizové centrum vychází v průměru na 650 korun. Na výši této částky se podílí zajištění non-stop provozu a maximální dostupnost odborné péče. V roce 2020 tuto službu využilo 193 uživatelů.

2. Nadace DOBRÝ ANDĚL

Jestli chceš pomoci nemocným, možná se ti bude líbit nadace DOBRÝ ANDĚL, kam finančně přispívá až desetitisíce dobrých andělů. Je ale potřeba počítat s tím, že léčba závažných onemocnění trvá dlouho, a tak se jedná o pravidelný měsíční příspěvek. Nemusíš ale na účet posílat velké částky. Na 100 korun tě vyjde i latte ze Starbucksu.

Super je taky to, že Dobré andělství můžeš někomu ze svých blízkých darovat. Myslím, že jde o poměrně netradiční, ale užitečný dárek k Vánocům.

3. Nadační fond Daruj vlasy

Nadační fond Daruj vlasy pomáhá pacientům v těžkých životních situacích, kteří vlivem těžkého onemocnění a vedlejších účinků léčby o své vlasy přišli. Pokud máš vlasy už dlouhé a přemýšlíš nad zastřihnutím, zvaž i tuto možnost.