Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Florbalové reprezentatky se natočily na TikTok s jointem, nároďák i jejich klub je okamžitě suspendovaly

České florbalové reprezentantky Veronika Kopecká s Karolínou Stůjovou před nedávnem na TikTok zveřejnily video, ve kterém je vidět, že jedna z nich drží jointa. Domácí klub i reprezentace se nyní rozhodly, že dívky suspenduje. Rozhodnutí nyní vyvolalo bouřlivou diskuzi.

Kopecká se Stůjovou dali 13. června na TikTok video s popiskem „Něco tu náladu musí zvednout", přičemž jedna z florbalistek na videu drží jointa.

Tiktokové video se ale později rozšířilo a dostalo se až k vedení české reprezentace a do domovského klubu obou hráček. Podle iSportu Stůjová (18) hraje za juniorky, Kopecká je o rok starší a už patří do elitního ženského výběru slavného pražského klubu.

Vedení obou organizací se rozhodlo, že obě dvě hráčky okamžitě suspenduje. „Tatran Střešovice se distancuje od nevhodného obsahu sdíleného hráčkami Veronikou Kopeckou a Karolínou Stůjovou na sociálních sítích ze dne 13. 6. 2022. Klub s nimi obratem zahajuje disciplinární řízení a do rozhodnutí pozastavuje oběma hráčkám činnost," stojí na stránkách florbalového klubu.

Konec sexismu v házené? Federace změnila pravidla pro oblékání sportovkyň

by @heyfomo.cz

Stůjová takto možná přijde i o účast na letním mistrovství světa v Katovicích. Florbalová reprezentace i klub se k takovému radikálnímu kroku rozhodly i přes to, že ani jedna z dívek na videu joint nekouřila, nenacházely se na sportovním utkání a obě dvě už jsou dospělé.

„Jsem velmi zklamaná. Součástí naší práce s hráči a hráčkami je kromě sportovní stránky i důraz na další aspekty, které jsou nedílnou součástí výkonu a role člena reprezentace. Patří mezi ně mimo jiné životospráva, kondice, mentální příprava i mediální záležitosti včetně chování na sociálních sítích,” uvedla ve vyjádření Českého florbalu šéfka úseku reprezentace a mezinárodního rozvoje Zuzana Svobodová.

SPOTLIGHT: Hokejisté mají po deseti letech medaili

by @eevelka

Rozhodnutí organizací rozpoutalo na sociálních sítích ihned velkou diskuzi, většina lidí se nad ním podivuje a považuje ho za velmi přehnané. Nechtěl bych tady rozporovat fakt, že THC není pro vývoj adolescentního mozku zrovna ideální, ovšem to není ani alkohol a těžko by přišla stejná reakce na video s pivkem. Možný konec kariéry kvůli jointu? To je fakt too much," napsal bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Linhart na Twitter.

Obě hráčky už na aféru také reagovaly a vyjádřily nad svým chováním lítost. „Mrzí nás to, jsme si vědomy toho, že to byla hloupost. Momentálně se vše řeší na úrovni oddílu a jsme připraveny nést za to zodpovědnost. Toto je naše společné vyjádření,“ reagovaly Karolína Stůjová s Veronikou Kopeckou pro Florbal.cz.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.