Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Film Do Revenge: Nové Mean Girls?

Filmové novince se začalo přezdívat „Gen Z Mean Girls“ a na všech sociálních sítích sklidila vlnu úspěchu.

Do Revenge je teenagerská komedie, která nedávno vyšla na Netflixu. Film se dostal velmi rychle do povědomí diváků zejména díky hvězdnému hereckému obsazení. Hlavní role si zahrají Maya Hawke (známá též jako Robin ze Stranger Things) a Camila Mendes (známá taky jako Veronica v seriálu Riverdale). Tím to ale zdaleka nekončí! 👇

Hned poté, co film vyšel, se na všech sociálních sítích strhla lavina videí a fotek, které odkazovaly nejen na neuvěřitelné herecké obsazení, ale také na podobnost s kultovní klasikou Mean Girls.

Dokonce se našli tací, kteří si stojí za tím, že se Do Revenge stane stejně ikonickým filmem, jako je Mean Girls z roku 2004.

Jeden fanoušek o filmu napsal: „#DoRevenge má potenciál stát se Mean Girls této generace. Film má nekonečné množství momentů, ze kterých lze dělat gify, scény jsou nádherné a nečekal jsem, že se na Netflix brzy dostane dobrý původní film, takže obrovské překvapení!“

Další fanoušek napsal: „Nikdy bych nečekal, že Do Revenge bude jedním z mých nejoblíbenějších filmů roku. Je to skutečně zábavná komedie pro teenagery, která má docela ostrou a chytrou společenskou satiru, která mi opravdu připomněla Mean Girls. A Maya Hawke a Camilla Mendes jsou obě skvělé!“

Spousta lidí začala také poukazovat na to, že jim film připomíná kombinaci Mean Girls a Euphorie, oblíbeného seriálu od HBO.

Netřeba debatovat o tom, že Mean Girls byly zcela jistě inspirací pro Do Revenge. Počínaje zajímavými zvraty ohledně toho, kdo je vlastně dobrý člověk, až po ztrátu identity postav. Přesto je ale Do Revenge stále velice originální snímek, díky čemuž dokonale splnil to, co diváci od teenagerské komedie očekávali.

Podle odborníků se spousta teenagerských komedií snaží přiblížit klasikám z 00', ale v poslední době se to žádné nepodařilo. Film Do Revenge zvládl vystihnout klasiku teenagerských komedií, na které jsme byli zvyklí právě z těchto starších filmů. Zároveň se však úspěšně vyhnul tomu, že by původní komedie (nebo přímo Mean Girls) pouze zkopíroval.

Film sklidil obrovský úspěch u diváků a na základě toho se experti domnívají, že by film mohl dosáhnout stejného úspěchu a kvality jako Mean Girls.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.