Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Fajn spoty v Praze na letní pikniky

Jsi milovníkem/milovnicí léta a rád/a se setkáváš se svými přáteli obklopen/a dobrým jídlem a pozitivní energií? Pak bys určitě měl/a vyrazit na piknik! Třeba na tahle fajn místa v Praze.

Riegerovy sady

Známé Riegráče se nachází v srdci Prahy na Vinohradech a nabízejí spoustu fajn piknikových spotů. Užiješ si odtud výhled na celou Prahu, nachází se tu i krásné fontánky a prodávají tady pivko. Na místě se pořádá také spousta eventů. Nejlépe se sem dostaneš z tramvajové zastávky Šumavská, daleko to není ale ani z Hlavního nádraží.

Petřín

Petřín patří mezi největší dominanty Prahy a je obklopen skvělým rozlehlým parkem, ve kterém je spousta piknikových spotů. Ty nejhezčí jsou v těsné blízkosti rozhledny, kam se dostaneš legendární lanovkou. Na Petřín se dostaneš nejjednodušeji z tramvajové zastávky Újezd.

Letenské sady

Letenské sady jsou jedním z nejznámějších míst na Letné a není divu proč. Užiješ si odtud skvělý výhled na Prahu a na Vltavu. Nachází se zde největší nezastavěná zelená plocha hlavního města a nechybí ani malebný Letenský zámeček nebo metronom. Dostaneš se sem nejlépe tramvají. Dojet musíš na zastávku Letenské náměstí nebo Chotkovy sady.

Průhonický park

Průhonický park se sice nachází kousek za Prahou, ale určitě by neměl být návštěvníky ani piknikovými příznivci opomíjen. Je totiž Národní kulturní památkou a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nejlépe se sem dostaneš busem 357 z Opatova. Vystoupit musíš na zastávce Průhonice.

Divoká Šárka

Divoká Šárka je klidným údolím na Praze 6 u Šáreckého potoka. Je to sice trochu dál z centra, ale určitě stojí za návštěvu. Není zde moc lidí, nachází se tady dvě koupaliště a skály. Místo je ideální i pro cykloturistiku, a navíc si tu vůbec nebudeš připadat jako v Praze. Nejlépe se sem z centra dostaneš tramvají, vystoupit musíš na zastávce Divoká Šárka.

Ladronka

Ladronka se nachází taktéž na Praze 6 a je ideální jak pro pikniky, tak pro procházky, bruslení či třeba cykloturistiku. V létě se zde pořádá několik zajímavých akcí a koncertů. Nejlépe se sem dostaneš ze zastávky Bělohorská.

Máš také nějaké tipy, kam vyrazit na piknik? Poděl se s námi!