Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Norris si připisuje další body a Hamilton je zpět na podiu

Formule 1 se přesunula do Katalánska! Kdo poblíž Barcelony skóroval? A komu se *opět* nedařilo? (yes, yes, it was Ferrari).

Kvalifikace (sobota, 22. června)

* V kvalifikaci se na prvním místě umístil Lando Norris (McLaren), druhý byl Max Verstappen (Red Bull) a třetí Lewis Hamilton (Mercedes).

* V Q1 byli vyřazeni Kevin Magnussen (Haas), Yuki Tsunoda (RB), Daniel Ricciardo (RB), Alex Albon (Williams) a Logan Sargeant (Williams).

* V Q2 překvapivě vypadl mimo jiné domácí Fernando Alonso (Aston Martin). Spolu s ním se do posledního kola kvalifikace nedostali ani Valtteri Bottas (Kick Sauber), Nico Hulkenberg (Haas), Lance Stroll (Aston Martin) a Guanyu Zhou (Kick Sauber).

* Během Q3 zkoušel Oscar Piastri (McLaren) zajet své časy dvakrát, v obou případech ale vyjel z trati a porušil traťové limity, kvůli čemuž se umístil na posledním, tedy desátém místě.

* Po kvalifikaci byl ještě Sergio Pérez (Red Bull) penalizován o tři místa kvůli pozůstání na trati i přes technické problémy a v závodu tak startuje z 11. příčky.

* Stejně tak byl penalizován také Logan Sargeant (Williams), který bránil při kvalifikaci jinému jezdci v průjezdu a na startovním roštu je poslední.

* Alex Albon (Williams) startuje po úpravě monopostu z boxové uličky.

Závod (neděle, 23. června)

* Start závodu se nejvíce povedl Georgi Russellovi (Mercedes), který se ze čtvrté příčky dostal v první zatáčce do vedení závodu. Za něj se zařadil Max Verstappen a na třetí pozici se propadl Lando Norris.

* Ve druhém kole se sebe navzájem bočnicemi dotkli oba jezdci Ferrari, Charles Leclerc a Carlos Sainz. Sainz v důsledku toho vyjel z trati a zařadil se zpět do závodu s náskokem před Leclercem.

* Ve třetím kole už prvního Russella předjel Max Verstappen a ujal se vedení závodu.

* V 19. kole došlo k bočnímu kontaktu mezi Leclercem a Lewisem Hamiltonem (Mercedes), který Ferrari předjížděl. Leclerc se dostal kousek mimo trať Hamilton se tak zařadil na šesté místo.

* Ve 35. kole se Norrisovi podařilo předjet druhého Russella. Ten si následně vzal druhou příčku zpátky, Norris se ale nenechal, britského jezdce znovu předjel a zařadil se za vedoucího Verstappena.

* V 52. kole předjel Russella i jeho teammate Hamilton, který si tak zajistil třetí místo.

* V 55. kole došlo k výměně pozic mezi jezdci Ferrari a na 5. příčku se namísto Sainze zařadil Charles Leclerc.

* V 59. kole vyjel Alex Albon z trati a dostal se až do štěrku, po chvíli se ale vrátil zpět na okruh.

* Po 66 kolech si dojel pro další vítězství...*guess who*....Max Verstappen. Obviously.

Finální pořadí

1. Max Verstappen (Red Bull)

2. Lando Norris (McLaren)

3. Lewis Hamilton (Mercedes)

Fastest lap: Lando Norris