Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Španělska

Formule 1 se po minulé Velké ceně Monaka přesunula do jihozápadnější Barcelony. Bodoval domácí Carlos Sainz? A kdo se během závodu potýkal s problémy?

Kvalifikace (sobota, 3. června)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil úřadující mistr světa Max Verstappen (Red Bull), druhý byl domácí Španěl Carlos Sainz (Ferrari) a třetí příčku obsadil k překvapení všech Lando Norris (McLaren).

* V průběhu kvalifikace měli problémy s přilnavostí pneumatik Fernando Alonso (Aston Martin), Yuki Tsunoda (Alpha Tauri), Nyck De Vries (Alpha Tauri), Valtteri Bottas (Alfa Romeo) i Alex Albon (Williams), většina jezdců totiž několikrát vyjela mimo trať a někteří i do štěrku.

* V Q1 byl překvapivě vyřazen Charles Leclerc (Ferrari), jehož tým se na katalánském okruhu potýkal s problémy.

* V Q2 byl pak vyřazen i Sergio Pérez (Red Bull) nebo George Russell (Mercedes), kterým se kvalifikace tentokrát nepovedla.

* Během kvalifikace se velmi dařilo jezdcům McLarenu, kteří se oba nakonec umístili v první desítce.

* V sobotu došlo také k racingu mezi piloty Mercedesu, kteří spolu závodili v jeden moment kolo na kolo.

Závod (neděle, 4. června)

* Start se povedl jak Verstappenovi, tak Sainzovi, kteří mezi sebou chvíli závodili, Verstappen si ale dokázal udržet vedení závodu.

* Po startu naopak přišlo zklamání pro Landa Norrise, který narazil předním pravým kolem do monopostu Lewise Hamiltona a musel kvůli poškození do boxu. Z původního třetího místa se tak propadl na místo poslední.

* V průběhu závodu tentokrát k žádnému většímu předjíždění nebo nebezpečnému závodění nedocházelo. V čele se stále držel Verstappen, za kterým se průběžně střídali Hamilton, Russell, Sainz a Pérez.

* Ke konci závodu obdržel Yuki Tsinoda (AlphaTauri) 5 sekundovou penalizaci za vytlačení Guanya Zhoua (Alfa Romeo) z trati.

* Vpředu závodu se nic nezměnilo a vítězem Velké ceny Španělska se stal Max Verstappen.

Finální pořadí

  1. Max Verstappen (Red Bull)
  2. Lewis Hamilton (Mercedes)
  3. George Russell (Mercedes)

Fastest lap: Max Verstappen

Katalánský okruh velmi sedl Mercedesu, který se po dlouhotrvajících problémech nyní navrátil zpět do racingu vpředu závodu. Nedařilo se naopak Ferrari, především pak Leclercovi, který startoval z boxu a dojel až jedenáctý. Smůlu měl navíc i Lando Norris, který se v kvalifikaci umístil sice na 3. místě, hned po startu ale musel kvůli poškození do boxu a propadl se až na 17. pozici.

Za dva týdny, 18. června, nás čeká od 20:00 Velká cena Kanady.