Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Saúdské Arábie

F1 se po dvoutýdenní pauze vrátila, a to rovnou na městský okruh v Džiddě!

Kvalifikace (sobota 18. 3.)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil Sergio Pérez (Red Bull), za ním Charles Leclerc (Ferrari) a třetí příčku obsadil Fernando Alonso z Aston Martinu.

* Hned v Q1 nedobrzdilo zatáčky na okruhu v Džiddě několik závodníků, včetně Nycka de Vriese (Alpha Tauri), Fernanda Alonsa (Aston Martin) nebo Logana Sargeanta (McLaren).

* V Q2 musel z kvalifikace odstoupit úřadující mistr světa Max Vertsappen (Red Bull), a to kvůli technickým potížím. V nedělním závodě proto startoval až z 15. místa.

* Dominantní pozici potvrdil v kvalifikaci především tým Aston Martin, jehož jezdci v závodě startovali z 2. a 5. místa.

* Charles Leclerc (Ferrari) obdržel kvůli výměně komponentů řídící elektroniky motoru penalizaci 10 míst a startoval až z 12. místa.

Závod (neděle 19. 3.)

* Fernando Alonso (Aston Martin) se hned po startu natlačil před Sergia Péreze (Red Bull) a dostal se do čela závodu. Po pár kolech si ale Pérez svou vedoucí příčku vzal zpět.

* V 17. kole už se na čtvrtou a pátou příčku dostali Charles Leclerc (Ferrari) a Max Verstappen (Red Bull).

* Lance Stroll (Aston Martin) měl v 18. kole problém s monopostem a ze závodu odstoupil. Vyhlášeno bylo následně safety car a jednotliví piloti zamířili do pitů, aby si vyměnili pneumatiky a zároveň neztratili své pozice.

* V 25. kole už se Max Verstappen dostal za prvního Péreze.

* Alex Albon měl technický problém a ze závodu proto v 28. kole odstupil.

* V posledních kolech závodu se jezdci Ferrari drželi na šesté (Carlos Sainz) a sedmé (Charles Leclerc) příčce.

* Po 50 kolech projíždí cílem jako první Sergio Pérez (Red Bull), a stává se tak vítězem letošní Velké ceny Saúdské Arábie!

* Fernando Alonso dostal po konci závodu ještě 10s penalizaci za špatně odpykaný 5s trest. Třetí příčku proto obsadil George Russell (Mercedes)!

Finální pořadí

1. Sergio Pérez (Red Bull)

2. Max Verstappen (Red Bull)

3. George Russell (Mercedes)

Fastest lap: Max Verstappen 🚀

Závod v Džiddě potvrdil naprosto dominantní pozici týmu Red Bull, stejně tak jako chyby stáje Ferrari. Velkým zklamáním byla Velká cena pro McLaren, který se potýkal s problémy a nedokázal se dostat z posledních příček výš. Konzistentní výkon pak nadále předvádí jezdci Mercedesu.

Za dva týdny, 2. dubna, nás čeká od 7:00 Velká cena Austrálie!

Pro podrobný, aktuální a pravidelný report o F1 sleduj naše vlákna na Twitteru! 👇