Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Miami

Formule 1 se tento týden přesunula do Miami, města, které nikdy nespí. Na Velkou cenu se na Floridu dorazili navíc podívat třeba Jeff Bezos, Elon Musk, Mike Tyson, Roger Federer, Serena Williams nebo Shakira. Kdo okruh ovládl, a komu se naopak ve Spojených státech nedařilo?

Kvalifikace (sobota, 6. května)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil Sergio Pérez (Red Bull), na druhém místě Fernando Alonso (Aston Martin) a třetí příčku obsadil Carlos Sainz (Ferrari).

* V Q1 byl k překvapení všech vyřazen Lance Stroll (Aston Martin), v Q2 zase Lewis Hamilton (Mercedes).

* Ke konci Q3 nezvládl Charles Leclerc (Ferrari) sedmou zatáčku, jeho monopost se začal otáčet a pilot narazil do bariér. Vyhlášen byl red flag a kvalifikace už následně nebyla obnovena. Leclerc tak v nedělním závodě startoval ze sedmého místa, Max Verstappen (Red Bull) až z devátého, jelikož nestihl před red flagem zajet dostačující čas.

Závod (neděle, 7. května)

* Start se nepovedl Yukimu Tsunodovi (AlphaTauri), který měl kontakt a propadl se na konec závodu.

* V 10. kole předjeli čtvrtého Pierra Gaslyho (Alpine) Max Verstappen i George Russell, pilot Alpine se tak propadl na šesté místo.

* Ve 14. kole Verstappen předjel i čtvrtého Carlose Sainze (Ferrari) a byl na třetím místě. Druhý Fernando Alonso (Aston Martin) přitom před závodem předvídal, že ho Verstappen předjede v 23. kole.

* O pár kol později šel do pitů i Sergio Pérez a do čela závodu se tak dostal Verstappen.

* Carlos Sainz obdržel 5sekundovou penalizaci za překročení rychlosti při přijíždění do pitu.

* Leclerc z 11. místa předjel Kevina Magnussena z Haasu, ten ho ale hned v další zatáčce předjel zas nazpátek.

* Ve 46. kole byl Verstappen poprvé v pitu, do čela závodu se proto dostal Pérez, který měl ale jen méně než sekundu náskok.

* Verstappen se znovu dostal do čela závodu a jel si na čerstvých pneumatikách pro první místo. Do konce závodu už se nic nemění a úřadující mistr světa v Miami vítězí!

Finální pořadí

1. Max Verstappen (Red Bull)

2. Sergio Pérez (Red Bull)

3. Fernando Alonso (Aston Martin)

Fastest lap: Max Verstappen 🚀

Velká cena Miami žádná větší překvapení ani dramata nepřinesla, Ferrari má stále problémy a oproti Red Bullu nebo Mercedesu je zkrátka pomalé. Za dva týdny nás čeká italská Velká cena Emilia Romagna, tak snad přinese větší změny a zábavu, startuje se v 15:00.