Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Miami

O víkendu se jela historicky první Velká cena Miami F1. V úvodních trénincích zářil nejen Charles Leclerc, ale taky George Russell, jezdec Mercedesu, který se letos potýká s častými problémy. Komu se nakonec premiéra v Miami vydařila nejvíc?👇

Kvalifikace (sobota, 7. května)

🚀 Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil Charles Leclerc (Ferrari), za ním jeho týmový kolega Carlos Sainz (Ferrari) a třetí příčku obsadil Max Verstappen (Red Bull).

* Esteban Ocon (Alpine) měl problém se zavěšením, a proto startoval v nedělním závodě z posledního místa.

* V Q2 byl překvapivě eliminován George Russell (Mercedes), který byl nejrychlejší v pátečním tréninku. Kromě Russella ale v Q2 skončili i Daniel Ricciardo (McLaren) a Sebastian Vettel (Aston Martin).

* I přestože měl v Q3 nejrychlejší lap Max Verstappen, zvládli ho na poslední chvíli předjet oba jezdci Ferrari, kteří si dojeli pro první a druhé místo.

* Na čtvrtém místě se hned za Maxem umístil Sergio Pérez (Red Bull). Překvapením soboty byl Valtteri Bottas (Alfa Romeo), který skončil v Q3 na 5. místě!

Závod (neděle, 8. května)

* Start se povedl Maxovi Verstappenovi, který hned v první zatáčce předjel třetího Carlose Sainze.

* V 9. kole závodu využil Max předjížděcího systému DRS a v čele závodu vystřídal Leclerca, na kterého si v dalších kolech navyšoval náskok.

* V 20. kole začali ztrácet výkon Sergio Pérez (Red Bull) i Lando Norris (McLaren), který zrovna vyjel z pitu. Své pozice si ale oba jezdci dokázali prozatím udržet.

* V 41. kole narazil zadní pneumatikou Lando Norris do formule Pierra Gaslyho (Alpha Tauri), na trati se roztočil a v důsledku toho bylo aktivováno safety car. V tu chvíli se rozhodl poprvé pitovat George Russell (Mercedes), díky čemuž si udržel sedmou pozici, hned za Lewisem Hamiltonem.

* Safety car bylo v 46. kole ukončeno a dvě kola na to bylo znovu umožněno DRS.

* V 49. kole předjel George Russell týmového kolegu Lewise Hamiltona a dostal se na páté místo.

* V 54. kole se srazil Sebastian Vettel (Aston Martin) s Mickem Schumacherem (Haas) a oba jezdci museli do pitu. Vettel následně ze závodu odstoupil.

* I přes předjížděcí systém DRS a malý rozestup už se favorit Charles Leclerc nedokázal dostat před Maxe Verstappena, který si náskok udržel a v Miami zvítězil!

Finální pořadí:

  1. Max Verstappen (Red Bull)
  2. Charles Leclerc (Ferrari)
  3. Carlos Sainz (Ferrari)

*Fastest lap: Max Verstappen 🚀

Premiéra Velké ceny F1 v Miami přinesla nečekané překvapení v podobě obou Mercedesů v první desítce. Nadále probíhá boj na předních příčkách mezi stájemi Ferrari a Red Bullu a my jsme zvědaví, co přinese Velká cena Španělska, která se koná už za dva týdny, v neděli 22. května!