Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Mexika

F1 se tento víkend přesunula na jeden z posledních okruhů letošní sezóny, a to do Mexika! Jak si vedl před svým domácím publikem Sergio Pérez a navýšili Max Verstappen s Red Bullem svůj náskok?

Kvalifikace (sobota, 29. října)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil letošní mistr světa Max Verstappen (Red Bull), za ním George Russell (Mercedes) a třetí příčku obsadil jeho teammate Lewis Hamilton.

* Hned v Q1 byli vyřazeni oba jezdci týmů Alpine i Aston Martin, stejně jako Mick Schumacher z Haasu.

* V Q2 vypadli oba jezdci AlphaTauri, Zhou Guanyu (Alfa Romeo), Kevin Magnussen (Haas) a Daniel Ricciardo (McLaren).

* Časy zbylých deseti pilotů byly v Q3 extrémně těsné, mezi prvním a osmým jezdcem byl většinu času rozdíl méně než jednu sekundu.

* Jezdci Ferrari se v kvalifikaci výrazně propadli, Carlos Sainz se umístil na pátém, Charles Leclerc dokonce na sedmém místě.

Závod (neděle, 30. října)

* Start se povedl Maxu Verstappenovi (Red Bull), George Russell (Mercedes) naopak zaspal a jeho teammate Lewis Hamilton ho předjel.

* Ve 24. kole pokazil tým Red Bullu pit stop Péreze, který trval 5 vteřin, protože crew špatně nasadila zadní pneumatiku.

* V 51. kole do sebe skrze kola narazili Ricciardo (McLaren) a Tsunoda (AlphaTauri), kvůli čemuž musel jezdec AlphaTauri ze závodu odstoupit.

* V 65. kole ztratil Fernando Alonso (Alpine) výkon a stejně jako Tsunoda byl ze závodu diskvalifikován.

* Po 71 kolech dojel mistr světa Max Verstappen první, za ním Lewis Hamilton a na třetí příčce domácí Sergio Pérez z Red Bullu.

Finální pořadí

  1. Max Verstappen (Red Bull)🚀
  2. Lewis Hamilton (Mercedes)
  3. Sergio Pérez (Red Bull)