Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Maďarska

Formule 1 se tento víkend přesunula na maďarský Hungaroring. Jedná se o poslední zastávku před letní pauzou, která bude ukončena 28. srpna na belgickém Spa. Kdo překvapil a jakou stáj doprovázela jen smůla?

Kvalifikace (sobota, 30. července)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci poprvé ve své kariéře umístil George Russell (Mercedes). Na druhém místě skončil Carlos Sainz (Ferrari) a na třetím jeho teammate Charles Leclerc (Ferrari).

* Favorit Max Verstappen (Red Bull) se dostal sice až do Q3, pak ho ale postihly problémy s pohonnou jednotkou a jeho formule byla pomalá. Skončil proto až na 10. místě.

* Problémy potkaly i druhého jezdce Red Bullu – Sergiu Pérezovi byl kvůli traťovým limitům smazán čas a on si ho už nestihl vylepšit. Do Q3 proto nepostoupil a v neděli startoval z 11. místa.

* Sebastian Vettel (Aston Martin), který jen před pár dny oznámil konec své F1 kariéry, se bohužel nedostal do Q2 a v nedělním závodu startoval z 18. místa.

* Problémy měl se svým monopostem také Lewis Hamilton (Mercedes), kterému se neotevřel systém DRS, a tak jel pomaleji než ostatní jezdci.

* Kvalifikace se vyvedla týmu Ferrari, který v závodě začínal z předních příček. Smůlu měli naopak jezdci Red Bullu. Ohromný úspěch zaznamenal čtyřiadvacetiletý George Russell, který se poprvé v kariéře umístil na pole position. Dobrou práci odvedli také jezdci týmu Alpine Fernando Alonso a Esteban Ocon, kteří se umístili na 5. a 6. místě.

Závod (neděle, 31. července)

* Start závodu se lídru Russellovi (Mercedes) povedl, bylo ale vidět, že oba jezdci Ferrari Charles Leclerc i Carlos Sainz mají silné motory. Russell nicméně po pár kolech svůj náskok navýšil na téměř dvě sekundy.

* Hned v prvním kole se monopost Alexe Albona (Williams) dotkl toho Lance Strolla (Aston Martin) a Albonovi se jemně poškodilo pravé přední křídlo. Kvůli tomu byl na dvě kola zaveden virtuální safety car.

* V 31. kole se už Charles Leclerc (Ferrari) dostal před prvního George Russella (Mercedes).

* V dalších pár kolech se formule na prvních pár příčkách prostřídávaly v pitu, a tak se měnilo i jejich pořadí. V 41. kole byl na prvním místě Carlos Sainz (Ferrari), na druhém George Russell, na třetím Charles Leclerc a na čtvrtém Max Verstappen. Verstappen se pokusil Leclerca předjet, což se mu povedlo, ale vzápětí dostal smyk a opět se zařadil za pilota Ferrari.

* Po dalším pit stopu se v 55. kole do vedení dostal Max Verstappen, za ním byl George Russell a na třetím místě Carlos Sainz. Charles Leclerc se kvůli horšímu pit stopu propadl až na šesté místo.

* V 63. kole předjel Lewis Hamilton (Mercedes) třetího Carlose Sainze a dostal se tak na pódiovou pozici.

* V 65. kole předjel Hamilton svého teammate Russella a dostal se na druhé místo.

* V 68. kole selhala pohonná jednotka Valtterimu Bottasovi (Alfa Romeo) a jezdec tak musel dvě kola před koncem závodu odstoupit.

* Po 70. kolech dojíždí jako první do cíle Max Verstappen, který začínal na 10. místě a stává se vítězem Velké ceny Maďarska!

Finální pořadí

  1. Max Verstappen (Red Bull)🚀
  2. Lewis Hamilton (Mercedes)
  3. George Russell (Mercedes)

Fastest lapLewis Hamilton 🔥

Poslední závod před letní pauzou přinesl pořádnou podívanou. V průběhu 70 kol jsme mohli sledovat racing at its best – kombinaci talentu i dobré pit strategy. Na prvních šesti příčkách se neustále proměňovali jezdci týmů Red Bullu, Ferrari a Mercedesu a až do posledních kol nebylo jasné, kdo se stane vítězem Velké ceny Maďarska.

F1 se po letní přestávce vrátí 28. srpna, kdy v 15:00 odstartuje na Spa Velká cena Belgie!