Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Japonska

Máme za sebou další závod Formule 1, tentokrát na japonské Suzuce!

Kvalifikace (sobota, 6. dubna)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci umístil Max Verstappen (Red Bull), na druhém místě byl jeho teammate Sergio Pérez a třetí příčku obsadil Lando Norris (McLaren).

* V Q1 byl nečekaně vyřazen Lance Stroll (Aston Martin), Pierre Gasly (Alpine), Kevin Magnussen (Haas), Logan Sargeant (Williams) a Guanyu Zhou (Kick Sauber).

* V Q2 byli vyřazeni Daniel Ricciardo (RB), Nico Hulkenberg (Haas), Valtteri Bottas (Kick Sauber), Alex Albon (Williams) a Esteban Ocon (Alpine).

Závod (neděle, 7. dubna)

* Start závodu proběhl bez větších změn v pořadí, hned před třetí zatáčkou došlo ale ke kolizi Daniela Ricciarda (RB) a Alexe Albona (Williams). Albon se snažil předjet Ricciarda zleva, Ricciardo mu ale nedal dostatek prostoru a monoposty skončily v bariérách. Oba jezdci ze závodu odstoupili.

* Závod byl ve třetím kole závodu restartován z pevných pozic. Tentokrát se nepovedl především Nico Hulkenbergovi (Haas), který se propadl o šest příček na 16. pozici.

* Během startu se zároveň bokem střetly oba monoposty Alpine, nedošlo ale k žádnému většímu poškození.

* Ve 13. kole předvedl domácí Yuki Tsunoda (RB) překvapující move, když v zatáčce předjel Pierra Gaslyho z Alpine a dostal se tak na 14. pozici.

* Ve 14. kole odstoupil ze závodu Guanyu Zhou (Kick Sauber), a to kvůli problémům s převodovkou.

* V polovině závodu došlo k hustému provozu v pitech - ve stejnou chvíli si totiž jeli vyměnit pneumatiky Lance Stroll (Aston Martin), Valtteri Bottas (Kick Sauber), Kevin Magnussen (Haas), Logan Sargeant (Williams) i Yuki Tsunoda (RB).

* Ve 26. kole vyjel v zatáčce ze stopy Charles Leclerc, jezdec Red Bullu Sergio Pérez proto využil příležitosti a pilota Ferrari předjel. Zařadil se tak na druhé místo za Maxe Verstappena.

* Ve 34. kole opět předjel Yuki Tsunoda po souboji v zatáčce Kevina Magnussena z Haasu a dostal se tak na 10. příčku.

* Ve 42. kole nedobrzdil Logan Sargeant (Williams) zatáčku, najel do štěrku a propadl se na poslední 17. příčku.

* V 50. kole vytlačil v zatáčce George Russell (Mercedes) z trati Oscara Piastriho (McLaren), Piastri si ale udržel 7. místo. V posledním kole už ale Russell Piastriho na rovince předjel.

* Po 53 kolech už si dojel Max Verstappen pro další vítězství.

Finální pořadí

1. Max Verstappen (Red Bull)

2. Sergio Pérez (Red Bull)

3. Carlos Sainz (Ferrari)

Fastest lap: Max Verstappen

Další závod nás čeká za dva týdny, 21. dubna od 9:00, kdy se pojede Velká cena Číny!