Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Francie

F1 se tento víkend přesunula na francouzský okruh Paula Ricarda. Jak si vedli favorité a kdo do cíle už nedojel?👇

Kvalifikace (sobota, 23. července)

* Na prvním místě se v sobotní kvalifikaci po napínavém posledním kole umístil Charles Leclerc (Ferrari), kterému výrazně pomohl jeho týmový kolega Carlos Sainz. Ten jel v Q3 dlouho před Leclercovou formulí a rozrážel mu vzduch.

* Na druhém místě se umístil Max Verstappen (Red Bull) a hned za ním jeho teammate Sergio Pérez.

* Carlos Sainz (Ferrari) a Kevin Magnussen (Haas) si nasadili komponenty pohonných jednotek přes limit, a v závodu tak budou startovat z posledních míst.

* Překvapením kvalifikace byl Lando Norris (McLaren), který si dojel pro páté místo a dostal se mezi Mercedesy – čtvrtého Hamiltona a šestého Russella.

Závod (neděle, 24. července)

* Hned v 1. kole se formule Yukiho Tsunody (Alpha Tauri) dotkla té Estebana Ocona (Alpine), došlo k poškození monopostu a jezdec Alpha Tauri se propadl až na poslední místo závodu. Po několika kolech se pak tým rozhodl ze závodu úplně odstoupit.

* V první části závodu mezi sebou bojovali o první místo Charles Leclerc (Ferrari) a Max Verstappen (Red Bull), v čele se ale držel Leclerc.

* V 18. kole byly už Leclercovy pneumatiky opotřebované, jezdec nedobrzdil zatáčku a narazil do bariér, čímž pro něj Velká cena Francie skončila. Na trať vyjelo safety car, závod byl nicméně po pár kolech obnoven.

* V průběhu závodu spolu o třetí místo bojovali Sergio Pérez (Red Bull) a George Russell (Mercedes), jezdec Mercedesu ale dokázal v posledních několika kolech zabrat a zařadit se za druhého Lewise Hamiltona.

* Neuvěřitelný výkon předvedl v závodě Carlos Sainz (Ferrari), který sice startoval z posledního místa, ale dokázal se v průběhu závodu dostat až do první čtyřky a nakonec dojel na pátém místě.

* Po 53 kolech Velká cena Francie skončila a jejím vítězem se s několikasekundovým náskokem stal Max Verstappen (Red Bull).

Finální pořadí

  1. Max Verstappen (Red Bull)🚀
  2. Lewis Hamilton (Mercedes)
  3. George Russell (Mercedes)

Fastest lapCarlos Sainz 🔥

Velká cena Francie byla něšťastná především pro tým Ferrari, který má evidentně na čem pracovat, předně v rámci týmu jako takového. Naopak Mercedes se dostal zpět na výsluní a my jsme zvědaví, jak dlouho se tam udrží.

F1 se příští týden přesune na maďarský Hungaroring, kde v neděli v 15:00 odstartuje Velká cena Maďarska.