Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Bahrajnu

V neděli v 16:00 našeho času odstartovala první GP letošního ročníku F1. Kdo se nečekaně propadl, kdo si naopak polepšil a který favorit závod vůbec nedokončil? 👇

Kvalifikace (sobota 19. 3.)

Charles Leclerc z Ferrari skončil první, Max Verstappen za RedBull druhý, Leclercův týmový kolega Carlos Sainz třetí.

Lewis Hamilton (Mercedes) se umístil pátý a hned za ním se kvalifikoval jeho bývalý teammate Valtteri Bottas (Alpha Romeo).

McLaren se propadl a Daniel Ricciardo skončil až na osmnáctém místě, Lando Norris pak na místě třináctém.

* Haas si naopak polepšil a dostal se jak do Q2, tak do Q3. Mick Schumacher skončil dvanáctý a Kevin Magnussen dokonce sedmý.

Závod (neděle 20. 3.)

* Start žádné větší změny v pořadí nepřinesl, nepovedl se ale Valtterimu Bottasovi, který se z šesté příčky propadl až na čtrnácté místo.

* Po prvním pit stopu došlo k fenomenálnímu soupeření mezi prvním Leclercem a druhým Verstappenem, kteří se neustále předjížděli. Do čela závodu se ale nakonec probojoval pilot Ferrari, který na rozdíl od Verstappena nebrzdil zatáčku.

* Deset kol před koncem selhala Pierrovi Gaslymu (Alpha Tauri) pohonná jednotka, a tak musel urychleně opustit hořící formuli. To znamenalo yellow flag a zaktivování safety car, které pak opustilo trať sedm kol před koncem.

* Dvě kola před koncem náhle selhala pohonná jednotka také šampionovi F1 Maxovi Verstappenovi. Obratem ho předjel Carlos Sainz a dalších několik jezdců. Max musel ze závodu odstoupit.

* Aby toho nebylo pro Redbull málo, v posledním kole závodu se stala stejná věc i Sergiovi Perezovi, který byl v té době na třetím místě. I on musel ze závodu odstoupit.

Finální pořadí

1. Charles Leclerc (Ferrari)

2. Carlos Sainz (Ferrari)

3. Lewis Hamilton (Mercedes)

* Fastest lap: Charles Leclerc 🚀

Pro Ferrari byl první závod sezóny splněným snem, pro Redbull naopak noční můrou. Z Haasu, loňského odpadlíka, se stal solidní soupeř. A McLaren má definitivně na čem pracovat. Už teď je jasné, že o titul nebudou bojovat jen dvě stáje. Čeká nás sezóna plná zvratů a závodění, na které jsme tak dlouho čekali. Druhý závod se pojede v Saudské Arábii a my se na něj můžeme těšit už příští neděli! 🏎