Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

F1 update: Velká cena Austrálie

Po dvou letech pauzy kvůli koronavirové pandemii se F1 vrací zpět do Melbourne! Kdo zazářil a koho track naopak zklamal?👇

Kvalifikace (sobota, 9. dubna)

🚀 Na prvním místě se v kvalifikaci umístil Charles Leclerc (Ferrari), za ním Max Verstappen (Red Bull) a na třetím místě dojel Sergio Pérez (Red Bull).

* Nicholas Latifi (Williams) a Lance Stroll (Aston Martin) do sebe v Q1 nabourali a především Latifiho formule byla výrazně poničena.

* Fernando Alonso (Alpine) se dostal až do Q3, kvůli špatnému podřazení ale narazil do bočních panelů, a startovat bude proto v nedělním závodě z 10. místa.

* Mercedes se i nadále potýká s problémy, především s porpoisingem. Hamiltonova formule nadskakuje, což může pilotovi způsobovat diskomfort a snižovat maximální rychlost vozu. I tak se ale oba jezdci Mercedesu dostali do Q3, Hamilton bude startovat z pátého a Russell z šestého místa. Potkají se tak na startovním gridu ve třetí řadě.

* Valtteri Bottas (Alfa Romeo) se poprvé po 103 kvalifikacích nedostal do Q3 a skončil na 12. místě.

*Porpoising z pohledu Hamiltona v Saudské Arábii před dvěma týdny.

Závod (neděle ,10. dubna)

* 💥 Start se povedl jezdcům McLarenu i Mercedesu, ale rozhodně ne Carlosu Sainzovi, který hned ve druhém lapu nezvládl zatáčku, na trati se roztočil a ze závodu odstoupil.

* Kvůli Sainzovu incidentu bylo na trať vysláno safety car, při kterém se rozhodl dvakrát pitovat Lance Stroll (Aston Martin) a zkusit celý závod dojet na tvrdých pneumatikách. Po pár kolech bylo závodění obnoveno.

* 💥 Ve 23. kole dostal Sebastian Vettel smyk a narazil do bočních panelů, kvůli čemuž na trať opět vyjelo safety car a Vettel ze závodu odstoupil.

* 💥 Na předních příčkách to už vypadalo na souboj mezi prvním Leclercem a druhým Verstappenem, když v 39. kole selhala Maxovi (Red Bull) pohonná jednotka a on musel ze závodu také odstoupit.

* V popředí závodu se dál drží Charles Leclerc (Ferrari), až 20 sekund za ním Sergio Pérez (Red Bull) a na třetím místě je Geroge Russell (Mercedes).

* Pořadí se už po zbývajících pár kol nemění a Charles Leclerc se po 58 kolech stává vítězem Velké ceny Austrálie!

Finální pořadí:

1. Charles Leclerc (Ferrari)

2. Sergio Pérez (Red Bull)

3. George Russell (Mercedes)

Fastest lap: Charles Leclerc 🚀

Domácí Daniel Ricciardo (McLaren) si dojel pro šestou příčku a Alexander Albon (Williams) skončil desátý, čímž zajistil Williamsu tak potřebný bod. I přestože byla nově upravená trať v Austrálii pro velkou část jezdců oříškem, závod dokončilo 17 jezdců z 20 a my se těšíme na další GP! F1 se přesune do Itálie a už za dva týdny se objeví na Emilia Romagna Grand Prix.