Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Exkluzivní rozhovor s Troye Sivanem: o turné, přípravách i návštěvě Prahy

Troye již za pár dní započne své turné Something To Give Each Other, které přiveze i do Prahy. My jsme jej vyzpovídali a probrali vše, co se turné týče: od samotných příprav, navrhování show, až přes rituály před vystoupením i to, jak moc se těší do Prahy.

V úterý 21. května, jen pár dní před začátkem jeho evropského turné, jsme si s australským zpěvákem, původem z Johannesburgu, popovídali o jeho busy létě. Troye startuje svou koncertní šňůru v Portugalsku a již 9. června přiveze své vystoupení i do Prahy. Pár lístků naštěstí ještě zbývá a najdeš je tady. Co nám Troye prozradil o přípravách a co vše se odehrává v zákulisí před samotným koncertem?

Své turné započneš už za několik dní. Sám jsi pronesl, že to bude jedná velká party. Co si na sebe mohou fanoušci vzít? Jaký je dress code vibe?

Chci, aby se lidi ukázali. Fakt si přeji, aby šli do toho, v čem jim je nejlíp. Měla by to být taková ta elevated verze sebe sama, ta fantazijní verze. Cokoliv, díky čemu se budete cítit tak cool a sexy, jak jste se nikdy necítili! Toto je naprosto judgment free zone! A je to místo, kde se můžeš opravdu vyblbnout. Myslím, že ať už máte na sobě cokoli; někdo bude mít na sobě něco šílenějšího, výraznějšího, měl by to být váš vibe pro ten večer.

Kdybys mohl turné popsat třemi slovy, jaká by to byla?

Communal, party a celebration.

Jak ses na toto turné a šíleně nabité léto připravoval? Bylo něco specifického, co jsi musel udělat, aby ses dostal do touring headspace, nebo prostě jdeš with the flow?

Rozhodně not with the flow (smích). Řekl bych, že to byla jedna z nejnáročnějších věcí, na které jsem se kdy musel připravovat. Ono to vlastně začalo už před několika měsíci. S budováním show. Představení jsem hudebně režíroval, což jsem nikdy předtím nedělal. Takže dát dohromady celou show po hudební stránce bylo něco jako výchozí bod, stejně jako navrhovat scénu s Gordonem von Steinerem a tak nějak vymýšlet tok a směr show. Zároveň nejsem tanečník, takže potřebuji spoustu času, abych se věci naučil. Takže jsem začal tančit v Austrálii. Začal jsem tam tak nějak trénovat a snažil se zlepšit kondici, a pak jsem začal chodit na zkoušky kapely a hudební zkoušky. Teď se to tak nějak všechno skládá dohromady, ale je to hodně přemýšlení a plánování a zkoušení a bylo to opravdu příjemné. Byl to jeden z nejzábavnějších projektů, jakých jsem se kdy ujal. Nikdy předtím jsem nic takového nedělal.

Co tedy děláš před samotným koncertem? Máš nějaké speciální rituály, než jdeš na pódium?

Řekl bych, že většinou se na hodinu a půl před vystoupením trochu odmlčím a protáhnu se, rozehřeju svůj hlas a strávím čas s kapelou a tanečníky. Abych se dostal in the zone. Myslím, že když jste na pódiu, všude dochází k propojení mezi publikem a mnou, a pak také mezi námi všemi na pódiu. Sdílíte tenhle velmi intimní zážitek se všemi kolem vás. Pro mě je to o tom, že se opravdu ponořím do té zóny a cítím se spojený s lidmi kolem sebe.

V průběhu roku se také chystáš na turné s Charlie XCX. Ta nedávno řekla, že během turné milovala, když měla v pokoji, co největší nepořádek. Tak mě zajímá, co je něco na tvém rideru, co bychom asi nečekali? Máš něco takového?

Zrovna jsem o tom včera večer přemýšlel. Doslova jsem ležel a přemýšlel o tom, že bych tam chtěl dát cottage cheese (smích). Protože si myslím, že je to clean, fresh, zdravé, s vysokým obsahem bílkovin. I like it. Takže možná jen dobrý chleba a nějaký cottage, možná avokádo. Chci mít vždy zdravé snacks.

Kdybys mohl něco vzkázat českým fans, kteří přijdou na tvůj koncert v Praze, co bys jim vzkázal?

Řekl bych jen, že Praha je jedním z měst, na které se nejvíce těším. Vím, že je naprosto nádherná, a už dlouho se na ni moc a moc těším. Od chvíle, kdy jsem se poprvé dozvěděl, že tam budeme hrát, jsem byl excited. Takže ano, nemůžu se dočkat. Bude to výjimečný, výjimečný večer, snad pro ně, ale určitě i pro mě.

Můžeš si dopřát volno, aby sis města, ve kterých koncertuješ opravdu užil? Máš to v plánu?

To záleží. Záleží na rozvrhu, třeba když hrajeme koncert hned druhý den, tak musíme odjet hned. Ale většinou mám ve městech docela dost času, takže jo. Myslím, že je důležité mít rovnováhu. Nechci jet do Prahy a jenom si prohlédnout vnitřek haly. Určitě budu venku, procházet se, a možná půjdu po koncertě na drink nebo tak něco, pokud budeme mít další den volno.

Děkujeme Troyeovi za příjemný rozhovor a LiveNation za zprostředkování!