Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Evropská liga: Na koho koukat, když všechny české týmy vypadly?

Stejně, jako Liga mistrů, se po zimní pauze vrací i Evropská liga. Polovinu účastníků osmifinále již známe, o zbývající místa se bude ještě tvrdě bojovat. 

Na rozdíl od Ligy mistrů se všechny zápasy Evropské ligy hrají v jeden den. První zápasy jsou naplánovány na 17. února. Odvety se potom odehrají 24. února. Jaké zápasy nám tento rok los připravil?

Nejdříve se podíváme na týmy, které mají postup do osmifinále jasný díky umístění na 1. místě ve své skupině. Patří k nim Lyon, Monako, Spartak Moskva, Frankfurt, Galatasaray, Bělehrad, Leverkusen a West Ham.

Barcelona – Neapol

Podle mého nejzajímavější duel tohoto kola. Barcelona (jak jsme ji již dlouhé roky neviděli) vyzve Neapol, která nemá vůbec špatnou sezónu a ráda by bojovala o titul jak v italské lize, tak v Evropské lize. Barcelona by po vypadnutí z Ligy mistrů chtěla uspět alespoň v té Evropské. Dokážou Xavi a nové posily topící se Barcelonu zachránit? 

Dortmund – Rangers

Dortmund by měl být v tomto duelu jasným favoritem, ale jak ví i české týmy, Rangers dokáží být tvrdým oříškem a jen tak se nevzdají. Německý celek má tuto sezónu výkony jak na houpačce, což by mohlo skotskému týmu pomoci uhrát slušný výsledek. První zápas se odehraje v Německu. Dortmund se bude možná muset obejít bez svého kanonýra Haalanda, který kvůli zranění vynechal poslední ligový zápas a jeho start proti Rangers je nejasný.

Tiraspol – Braga

Sheriff je překvapení tohoto ročníku Ligy mistrů - ve skupinové fázi se mu podařilo porazit Real Madrid a po prvních dvou zápasech vedl tabulku s plným počtem bodů. Nakonec moldavský celek postoupil „jenom“ do Evropské ligy, kde narazí na Bragu, která bude chtít tuto cestu ukončit, ale nebude to mít vůbec jednoduché. První zápas zavítá na hřiště soupeře, do neznámých vod pro evropský fotbal. Zvládne Braga tento těžký dvojzápas, nebo bude moldavský sen pokračovat dál?

Zenit – Betis

Další vyrovnaný zápas, jehož mírným favoritem bude Zenit, který duel rozehraje na domácí půdě. Ruský celek by rád pokračoval v dobrých výkonech z domácí ligy, ale ty má tuto sezónu i Betis, takže nás může čekat zajímavý zápas, který toho může hodně přinést.

Atalanta – Olympiakos

Lídr řecké ligy (společně s brankářem Vaclíkem) vyzve Atalantu, kam také zavítá na první zápas. Italský celek bude favoritem tohoto klání, ačkoliv jeho výsledky tuto sezónu nejsou vůbec přesvědčivé. Čeká nás dramatický dvojzápas, nebo si Atalanta tento duel pohlídá a s přehledem postoupí?

Porto – Lazio

Lazio zavítá v prvním zápase do Portugalska, kde ho čeká lídr domácí soutěže, který je zároveň i mírným favoritem souboje. Porto v tomto ročníku základních skupin Ligy mistrů ukázalo, že dokáže hrát kvalitní fotbal, když s Liverpoolem a Atléticem Madrid dlouhou dobu drželo krok, z čehož byl málem i postup do osmifinále Ligy mistrů. V těchto výkonech bude chtít určitě pokračovat i v duelu s Laziem.

Lipsko – Real Sociedad

Lipsko se nezvládlo probojovat do osmifinále Ligy mistrů, když ve skupině nestačilo na PSG a Manchester City. Teď to má šanci napravit proti Realu Sociedad, který v prvním zápase přivítá na svém stadionu. Německý celek táhl hlavně Christopher Nkunku, který i přes nepostup svého týmu nastřílel v základní skupině 7 gólů.  Uvidíme, jestli bude při chuti i v Evropské lize...

Sevilla – Din. Záhřeb

V posledním zápase Sevilla přivítá Dinamo Záhřeb. Španělský tým v základní skupině Ligy mistrů nestačil na Lille a Salzburg, ale v La Lize bojuje s Realem Madrid o 1. místo a pro tento duel je jasným favoritem. Dinamo na druhou stranu vede chorvatskou ligu, kde ukazuje dobré výkony, ale otázkou je, zda to bude na Sevillu stačit.