Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Evel vs. Erasmus: Brazilská večeře, natáčení klipu, výlet do Porta a techno

Pohodový vibe pokračoval i tento týden, jen jsme ho proložili technem a výletem za vínem.

Počasí nám tady i nadále přeje, většina dní je tak zaplněna sluncem, a tedy dobrou náladou. Nedávno jsem zrovna někomu vysvětlovala, že jsem v Portugalsku neměla ještě ani jeden blbej den, takovej ten od rána hnusnej, kdy je ti jasný, že celej bude úplně na nic. Ani jednou! Nevím, jestli za to může pocit totální svobody, pohodový lidi kolem mě nebo ty litry piva, který tady s radostí konzumuju, každopádně to funguje a já si nemám na co stěžovat.

Minulý týden se italský kamarád Giorgio, který shodou okolností mluví trochu slovensky a neustále na mě huláká Hej bráško, ako sa máš, rozhodl natočit krátký klip pro svůj nadcházející a úplně skvělý song. Jmenuje se Trust Issues a my jsme v šesti lidech pobíhali celý čtvrtek po městě a fotili, natáčeli a poslouchali Giorgiho zpívat.

Den jsme zakončili brazilskou večeří, kterou si pro nás připravila bestie Ana. Ana je z Německa a tátu má Brazilce, kromě toho má taky strašně velký srdce, který nám všem otevřela, a rozhodla se uspořádat skupinovou večeři. Bylo to strašně krásný, zpívalo se, hrálo na kytaru a pilo víno. Celý večer byl předzvěstí našeho víkendového výletu do Porta, který se nesl v úplně stejném duchu.

Jelo nás celkem osm a byl to jeden z nejkrásnějších víkendů, které jsem tady zažila. V pátek jsme si hned po příjezdu koupili piva a sedli si do parku s výhledem na řeku, město a západ slunce. Dvě hodiny jsme jen leželi, zpívali a hráli na kytaru, tak jako to děláme v podstatě všude. Večer nám Italové uvařili špagety, my jsme vypili snad 15 lahví vína a jenom si užívali, že jsme spolu. V sobotu jsme se pak rozhodli prochodit kus Porta a kouknout do vintage stores, což bylo velmi úspěšné.

Večer měl stejný nádech jako ten páteční, špagety od Italů v kombinaci s vínem a zvuky kytary, teda až na ten rozdíl, že jsme se v 1 ráno sebrali a vyrazili na techno, což bylo naprosto skvělý a já můžu potvrdit, že i v 7 ráno máme úroveň. Neděli doprovázel solidní bolehlav a záchranný pivo na busáku a já jsem se už dlouho tolik netěšila na spánek.

Posledních pár dní se neslo v pracovním a studijním duchu, s večerními pivky a jam sessions za odměnu. Jelikož na rozdíl od výplaty už moje stipendium došlo, vyžívám čistě na rýži s hráškem a občas si dopřeju instantní polívku. Život studenta at its best, baví mě to moc a mám takový pocit, že se to v životě nikdy moc nezlepší. Mám ale sluníčko a pivo, skvělý lidi kolem sebe a zvuky kytary na každým kroku, to mi bohatě stačí.