Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Dvořák jde do boje! Na jaře ho čeká nejtěžší zkouška kariéry

Davida Dvořáka čeká jeden z nejdůležitějších zápasů v UFC. S kým se v kleci potká a jak si na zápas věří?

Jeden z našich českých zástupců v UFC David „The Undertaker“ Dvořák včera oficiálně potvrdil svůj čtvrtý zápas v této organizaci, který se odehraje 26. března na turnaji UFC Fight Night 205. Na kartě bude sdílet místo s hlavním zápasem Błachowicz vs. Rakić.

Na opačném rohu klece bude stát nebezpečný brazilec Matheus Nicolau, který dle světově uznávaného žebříčku FightMatrix drží šesté místo v muší váze. To pro Dvořáka znamená šanci prorazit do UFC TOP 10 a pravděpodobně i do elitní světové desítky muší váhy. Zároveň to je pro Davida největší výzva v jeho kariéře.

Davidův soupeř má na kontě celkem dvacet zápasů, z toho sedmnáct vítězných, dvě porážky a jednu remízu. V organizaci UFC nasbíral z šesti zápasů pět výher. Pouze zápas s Dustinem Ortizem mu nevyšel – inkasoval tehdy tvrdý high kick v prvním kole. Nicolauovi se teď v posledních zápasech velmi daří, ve své řadě čtyř výher po sobě dokázal pokořit Tima Elliotta nebo bývalého šampiona RIZINu, Manela Kapeho.

Podle Dvořáka je to skvěle vybraný soupeř, který prověří jeho schopnosti. My Davidovi přejeme, ať zápas vyjde a zůstane v UFC nadále neporaženým!