Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Druhá šance! Lucie Pudilová a její UFC comeback

Nejznámější českou MMA zápasnici Lucii Pudilovou čeká velkolepý návrat do nejprestižnější bojové organizace světa UFC. V polovině srpna poměří síly s Číňankou Wu Ja-nan na turnaji UFC 278 v Salt Lake City.

Příbramská rodačka Lucie Pudilová je první a zatím jediná česká MMA zápasnice, která se probojovala až do elitní UFC. V organizaci kývla na první duel v březnu 2017 a za své tříleté působení si zde připsala na konto sedm zápasů, z toho dva vítězné. Po sérii čtyř porážek v řadě se vedení UFC rozhodlo rozvázat s českou zápasnicí kontrakt a v lednu 2020 organizaci opustila.

Po odchodu z UFC si osmadvacetiletá Pudilová vybrala jako další místo svého působení československou organizaci OKTAGON, kde ze šesti klání odcházela pětkrát jako vítězka. V kleci OKTAGONu si svými výkony a kladnou sérií vítězství vydřela jako první československý zápasník druhou šanci.20. srpna se pro ni znovu otevřou brány UFC a představí se na velmi očekávaném turnaji s číslem 278 v Salt Lake City. Kartu bude sdílet s šampionem velterové váhy Kamaru Usmanem.

Soupeřkou jí bude čínská zápasnice Wu Ja-nan, která působí v UFC od roku 2017. Na kontě má jedenáct výher a šest porážek, z toho čtyři nasbírala v UFC a poslední tři hned za sebou. Z pěti soubojů v elitní organizaci zvítězila pouze jednou – v listopadu 2018 na turnaji UFC Fight Night 141: Blaydes vs. N'Gannou 2 v Pekingu, kde soupeřku vyřadila pomocí armbaru (technika páčení loketního nebo ramenního kloubu).

Na velkolepý návrat do UFC připravuje Lucii Pudilovou v Dublinu irský trenér John Kavanagh, mezi jehož studenty patří legendární Conor McGregor.

Lucie Pudilová je v současnosti třetím českým zástupcem v UFC společně s šampionem polotěžké váhy Jiřím Procházkou a zápasníkem muší váhy Davidem Dvořákem.

Krátce po turnaji UFC 278 čeká velká výzva i dalšího českého zápasníka Matěje Peňáze, který bude bojovat o smlouvu s organizací v rámci show Dana White's Contender Series, která je naplánovaná na 30. srpna.
Pouhý týden poté čeká ta stejná zkouška i Terezu Bledou, která se v případě úspěchu stane teprve druhou českou zástupkyní v UFC.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.