Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Drama Explained: Vše, co se odehrálo za plátnem filmu Don't Worry Darling

Film DWD má více drama offscreen než samotný thriller. Tak třeba spor o obsazení, romanci v zákulisí nebo problémy mezi režisérkou a herci.

They say Don't Worry Darling…and yet we do! 

Od dob pana a paní Smithových se nestalo, že by dějová linie filmu mimo plátno zaujala víc než film samotný, ale právě to se povedlo filmu Don't Worry Darling. Máme tu zákulisní romanci, spor o obsazení, problémy mezi režisérkou a hlavní představitelkou, podvádění a spor o péči dětí. The tea is hot and we will spill it all here.

Olivia Wilde & Harry Styles

Duben 2020. Deadline oznamuje natáčení nového filmu v čele s režisérkou Olivií Wilde a Florence Pugh, Chrisem Pinem a Shiou LaBeoufem v hlavních rolích.

Později téhož roku Shiu nahrazuje Harry Styles kvůli LaBeoufovu pernému harmonogramu.

Harry Styles (28) a Olivia Wilde (38) jsou viděni na svatbě jejich kamarádů, kde se drží za ruce a tvoří pár. Následuje několik paparazzi fotek z dovolené v Itálii a postupně se Olivie ukazuje na většině Harryho koncertů.

Podle několika anonymních zdrojů románek začal už na place a bohužel vytvořil trapnou atmosféru pro všechny okolo. Režisérka měla být údajně stále ve vztahu se svým snoubencem a otcem jejich dětí Jasonem Sudeikisem, se kterým tvořila pár po dobu 9 let. Rozchod s Jasonem oznámila až poté, co už byla delší dobu s Harrym.

Olivia Wilde a Jason Sudeikis

Jelikož spolu mají dvě malé děti, začal spor o to, kdo je bude mít v péči a na jak často. Bohužel tento proces byl také doprovázen velkým dramatem. Režisérka Olivie obdržela při CinemaCon v Las Vegas, uprostřed své prezentace záhadnou obálku. Ukázalo se, že jí byly jménem jejího bývalého partnera doručeny dokumenty o opatrovnictví. Před zraky všech přítomných.

Na jiném pracovišti by to bylo považováno za útok. Vadilo mi, že tato nechutnost odváděla pozornost od práce tolika různých lidí a studia, které jsem tam nahoře zastupovala. Snažit se to sabotovat bylo opravdu zlomyslné. Ale víte, bohužel to nebylo něco, co by mě úplně překvapilo. Existuje důvod, proč jsem ten vztah opustila.
Olivia Wilde pro časopis Variety

Olivie Wilde a Shia LaBeouf

Herec Shia měl hrát postavu Jacka, kterou později obsadil právě Styles. Olivia byla pár dní před premiérou dotázána, proč Shia nezačal s natáčením a odešel. Na to odpověděla, že Shiu vyhodila, jelikož chtěla ochránit svůj team, hlavní představitelku snímku a udržet celkový klid na place. Shia je známý pro svou výbušnou povahu a údajně s ním spolupráce není zrovna nejlehčí. Dvě z LaBeoufových bývalých přítelkyň, FKA Twigs a Karolyn Pho, podaly na herce žalobu, v níž se odvolávají na neustálé zneužívání a sexuální obtěžování, píše The New York Times.

Shia a jeho PR team ale ihned jeho údajný vyhazov popřeli a jasně řekli, že herec z filmu odešel sám ještě před samotným natáčením. Nikdo netušil, kde je pravda. V tom se ale objevila videa, kde Olivia prosí herce, aby tomu dal šanci a film s ní natočil. Tady přichází DALŠÍ drama. Ve videu totiž Olivia říká:

I think this might be a bit of a wake-up call for Miss Flo, and I want to know if you're open to giving this a shot with me, with us.
Olivia Wilde

Olivia Wilde a Florence Pugh

Tím se dostáváme k dalšímu problému. Olivie herečku oslovuje ve videu nadneseně jako „Miss Flo“ a říká, že by pro ni tohle měl být wake-up call nebo budíček (aka, že by se měla vzpamatovat). Jak se ukazuje, Olivia neměla v plánu nikoho na place chránit a už vůbec ne Florence. Po celou dobu natáčení režisérka nemohla Florence více vynachválit. Všude, kam postovala nebo dávala interviews, vždy mluvila o Florence jako nejnadanější herečce naší generace.

Fanoušci si ale všimli, že Flo postuje méně a méně o filmu a nikde ho nepropaguje. Někteří říkali, že je to kvůli natáčení jejího druhého filmu Dune, a tak zkrátka nemá čas řešit další věci.

Po tomto videu bylo ale všem jasné, o co jde.

Venice film festival

Na Benátském filmovém festivalu se Olivia a Harry ukazují samostatně, vždy stojící opodál nebo vedle svých kolegů. Skoro na sebe nepromluví. Florence se neúčastní press konference a na Instagram dává fotku s popiskem „I'm here“, čímž dává najevo, že na festivalu je, ale konference se účastnit nehodlá. Společně se všemi se objevuje až na červeném koberci (nikdy ne vedle Olivie) a na screening filmu od režisérky sedí co nejdál. S Harrym žádný kontakt také nenavazuje, přestože ve filmu je to její supporting character a druhá hlavní role.

V pondělí 5. září na tiskovém panelu v Benátkách se Wilde vyhnula otázce na herce: „Mohu se zeptat na Shiu LaBeoufa?“

Co se týče všech těch nekonečných bulvárních drbů a všeho toho humbuku venku, myslím, že internet se živí sám... Necítím potřebu přispívat.
Olivia Wilde

Na festivalu se také objevilo video, na kterém má Harry Styles plivnout na herce Chrise Pinea. Video bylo ovšem šikovně ustřihnuto, a tak většina lidí neviděla reakci Chrise. Harry Styles a Chris Pine jsou dobrými přáteli, kteří mezi sebou často šprýmují. Po dobu celého filmu a po premiéře byli stále vysmátí.

SEX SCENES

Film obsahuje spoustu peprných scén. Údajně až nad míru snesitelnosti. Některé totiž kvůli Motion Pictures musely být odstraněny. Florence se k tomuto také vyjádřila.

Když se celý film zredukuje na vaše sexuální scény nebo na to, abyste se dívali, jak se nejslavnější muž na světě na někoho vrhá, to není důvod, proč to děláme. To není důvod, proč jsem v tomto odvětví.
Florence Pugh

Stylists adding more tea

Rebecca Corbin-Murray, která obléká Florence, sdílela na Instagramu herečku ve Valentino Haute Couture na pondělní premiéře a přidala popisek „Miss Flo“

Na to zareagovala stylistka režisérky Wilde Karla Welch, která se připojila a napsala „There's always more to the story“.

👀 Tak co si myslíš ty? Na čí straně je pravda?