Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na Floridě byl schválen zákon Don't Say Gay

Senát na Floridě schválil zákon, který na základních školách zakazuje diskutovat o sexuální orientaci nebo genderové identitě. Po celých Spojených státech se strhla vlna debat a začalo se poukazovat na to, jak jsou děti vlastně vzdělávány.

Aktivisté mu začali říkat Bill Don't Say Gay, oficiálně známý jako zákon o rodičovských právech ve vzdělávání. Zastánci zákona tvrdí, že jde o posílení postavení rodičů při vzdělávání dětí. Kritici ale tvrdí, že zákon zapříčiní izolaci LGBTQ+ mládeže.

Don't Say Gay Bill zakazuje jakékoliv poučování o genderové identitě a sexuální orientaci, a to u dětí mezi mateřskou školou až třetí třídou (až do zhruba deseti let). Zastánci zákona tvrdí, že spousta těchto debat a témat je nepřiměřených věku dětí a není vývojově adekvátní.

ZDROJ: www.aljazeera.com

V současnosti mají už čtyři americké státy (Mississippi, Oklahoma, Louisiana a Texas) zákony, které v psané formě výslovně zakazují nebo omezují sexuální výchovu. Floridský zákon se však odlišuje tím, že se vztahuje také na služby pro podporu studentů, včetně poradenství, které by studentům v tomto ohledu mohlo pomoci. Zároveň dává rodičům pravomoc zažalovat školu, pokud budou mít sebemenší podezření, že učitel zákon porušuje.

Odpůrci zákona se bojí, že by mohl negativně ovlivnit komunikaci jak dětí mezi sebou, tak komunikaci s dospělými. Děti o svých životech nebudou moci mluvit otevřeně ani mimo třídu, jelikož si nebudou jisté, zda je to “povoleno“. Nadine Smith, CEO skupiny prosazující rovnost na Floridě, řekla: Ve skutečnosti jde o to znemožnit LGBTQ+ mladým lidem mluvit sami za sebe."

ZDROJ: www.ajc.com

Jeden z prvních párů stejného pohlaví, který uzavřel sňatek na Floridě, jsou Todd a Jeff. Ti tvrdí, že by tento zákon znemožnil jejich synovi, kterému je 11 let, mluvit o svých otcích. Pár také varoval, že by tento návrh zákona mohl LGBTQ+ mládež hodně znejistit a ovlivnit, pokud se vyrovnávají se svou identitou. Dítě by se v této konverzaci mělo cítit bezpečně. Todd řekl: Bojovali jsme a vyhráli jsme tyto bitvy, abychom adoptovali děti, byli rodinou a byli spolu. A nyní se snaží najít každý způsob, jak nás a naše rodiny vymazat."

Guvernér státu Florida, Ron DeSantis, který je mimo jiné jedním z kandidátů na Bílý dům pro rok 2024, návrh zákona podpořil. Řekl, že jde o snahu udělat celý vzdělávací systém pro rodiče více transparentní".

ZDROJ: www.nytimes.com

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.