Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Dominique Alagia: „Lidé, kteří odsuzují někoho, aniž by ho znali, mají problém sami se sebou.“

Možná ji znáš z Instagramu, možná ze Superstar, možná ze Spotify. Dominique Alagia je talentovaná zpěvačka, a proto není divu, že byla nominovaná na cenu Czech Social Awards 2022 v kategorii Rising Star.

S Dominique jsme v rozhovoru probrali nejen její nominaci na Czech Social Awards, ale i to, kdo ji v tvorbě ovlivňuje, jak vypadá její typický den, a dokonce nám prozradila, co jí přijde jako největší problém mladé generace. Více čti v rozhovoru. 👇

Co pro tebe nominace znamená?

Jsem za nominaci neskutečně vděčná. Již od malička jsem se chtěla něčemu takovému věnovat a je to pro mě doopravdy splněný sen. Nemohu tomu doteď uvěřit…

Proč by pro tebe měli lidé hlasovat?

Nemyslím si, že by měli, je to každého volba. Samozřejmě jsem za každý hlas neskutečně vděčná a všichni si je zasloužíme.

Co se snažíš skrze své sítě předávat?

Snažím se předávat pozitivitu, realitu a snažím se pomáhat lidem, kteří to potřebují. Ukazuji cestování, pocity… Snažím se být sama sebou a poukazuji velmi často na to, že předstírání, že jsme někdo jiný, není dobré.

Co je pro tebe při komunikaci na sociálních sítích důležité?

Vyjadřovat se slušně a reálně. 

Kdo ovlivňuje tebe?

Mé okolí. Je důležité se obklopit lidmi, kteří tě nebudou stahovat dolů, ale naopak ti budou pomáhat se dostávat více a více nahoru. Také rodina samozřejmě.

Letošní ročník se snaží upozornit na nutnost ochrany biodiverzity, děláš ty něco pro planetu a přírodu?

Snažím se třídit a kupovat ECO/BIO produkty s ECO obalem apod. 

Koho na české scéně nejraději sleduješ? Kdo tě naopak nebaví?

Není nikdo, koho bych „nejraději“ sledovala. Většinou sleduju kamarády/ky, koukám na jejich stories a třeba si z něčeho převezmu inspiraci. Ráda sleduji lidi, kteří pomáhají ostatním najít levné letenky a celkově pomáhají s cestováním! Nebaví mě pár influencerů, ale ty jmenovat nebudu. Jejich tvorba mi nepřijde ničím zajímavá. 

Měla jsi někdy fázi, ve které jsi chtěla se sítěmi přestat?

Myslím si, že tuhle fázi zažil ve svém životě alespoň jednou každý. Občas, když už toho bylo moc a nevěděla jsem si rady, jsem si řekla, že se budu soustředit na sebe a smažu veškeré veřejné sociální sítě. Uvědomila jsem si, že je to kravina a že se na sebe můžu soustředit, i když budu trávit čas na sociálních sítích. Je to věc, kterou dělám ráda, doslova to už beru jako práci, a i přes veškerou nenávist, která sociálními sítěmi plave, bych se toho nevzdala. Časem bude vždy vše lepší. Lidé, kteří odsuzují někoho, aniž by ho znali, mají problém sami se sebou.

Jak vnímá tvou tvorbu na sítích tvá rodina?

Mamka a taťka jsou na mě pyšní. Ze začátku to pro ně byl nezvyk, ale nikdy jsem od nich nedostala „kartáč“ za něco, co jsem na sociální sítě přidala. Snažím se nepřidávat nic, s čím se necítím komfortně. A hlavně všechno, co přidávám, mí rodiče vidí… 

Jak ve svém věku zvládáš spolupráce a influencerství obecně – respektují tě, nebo tě naopak neberou vážně? 

Některé dny je to těžké, jelikož si všechno řeším sama. Mamka mi pomáhá s fakturami, to samé účetní. Každopádně jsem spokojená, protože mě tahle práce doopravdy baví. Firmy mě respektují a vždy je to o komunikaci. Kdybych nekomunikovala s firmami slušně a s respektem nebo bych jim týdny neodepisovala, tak mě vážně brát nebudou.

Jak to bylo s projektem Fly House? 

Je to stará záležitost. Byla jsem naivní a neřekla jsem nikdy svůj názor. Stalo se, co se mělo stát, a posunulo mě to dál. Nechci se k tomu vracet.

Přemýšlíš nad účastí v nějaké české reality show, až ti bude 18?

Uvidíme, co mi budoucnost přinese! Ráda bych se něčeho zúčastnila.

Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?

Nominace na Czech Social Awards, vytvoření své značky, spolupráce se značkou Versace... Je toho spousta a jsem za všechno velmi vděčná.

Co bys chtěla dělat v budoucnu? Máš nějaké konkrétní kariérní sny?

Chtěla bych se více věnovat zpěvu, rozjet svou značku ještě více a třeba si zahrát v nějakém seriálu/filmu.

Co je podle tebe největším problémem mladé generace?

Záleží, co se počítá jako „mladá“ generace. Mrzí mě, že se děti od 9 do 13 let chovají ke starším nebo obecně k ostatním lidem vulgárně přes sociální sítě. Myslí si, že když napíšou něco hnusného, tak neponesou žádné následky a takhle si vybíjí zlost, co mají v sobě. Někdy to dělají prostě jen pro srandu, což mi přijde smutné. Já bych si ve 12 letech nedovolila napsat někomu pod video „chcípni“. Bohužel za to může i jejich výchova. Měli bychom k sobě mít všichni nějaký ten respekt a neřešit, co kdo nosí, co kdo dělá, jak se kdo maluje apod. Ať si každý dělá, co chce a co ho baví, dokud mu to dělá radost a líbí se mu to.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Vstanu, posnídám, odepíšu na emaily, sprcha, skincare, obleču se, namaluju se, točím videa/spolupráce, řeším balíčky, značku. Trávím čas s kamarády, s přítelem. K večeru si pustím něco na počítači a jdu spát.

Tvoje guilty pleasure?

PIZZAAAA! Poslední dobou mám ráda i peanut butter & jelly toust nebo zapečený toust se sýrem. Ráda si občas dám i něco sladkého a třeba i chipsy. Snažím se to omezit, ale miluji jídlo, takže je to pro mě DOST TĚŽKÉ. 😂

Co bys chtěla vzkázat FOMO čtenářům?

Mějte se rádi, předávejte pozitivitu a lásku dál. Nevzdávejte se, čas vše zahojí. Děkuji, že sis přečetl/a tenhle článek, moc si toho vážím a posílám všem mnoho lásky! 

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.