Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Dokáže AI vylepšit outfity známých osobností?

Jak AI změní módu? Které značky ji už využily nebo jak by zlepšila českým filmovým osobnostem styl?

Přemýšlel*a jsi někdy o tom, jak moc AI ovlivňuje módu? Dokáže sledovat skladové zásoby a výkon prodeje k předpovídání budoucích prodejů a trendů, tím můžou omezit plýtvání na materiálech a zbytečné vyrábění oblečení. (Pokud se tedy nebavíme o Sheinu…) AI dokáže pomoct i v marketingové oblasti a vymýšlet nejefektivnější strategie a zlepšovat prodej. To, čemu se chci dneska věnovat já, je design jako takový. Dokáže AI vytvořit módu od A do Z?

Video, které mě k článku inspirovalo, bylo z Instagramu @ideservecouture. 👇

Kolekce vytvořené AI

Téma technologií, robotů a umělé inteligence není v módě žádná novinka. Jmenovat můžu značku Coperni, která má technologie v oblibě. V jejich fw show se objevili roboti a stojí i za ikonickým nasprejováním šatů na Bellu Hadid.

Značka GANNI využila AI během Spring/Summer 2024 show v rámci kodaňského týdne módy. Zahrnuli ji přímo do show v podobě mluvícího stromu a generované hudby, ale i oblečení bylo inspirováno AI návrhy. Původně měla umělá inteligence kolekci i navrhnout, ale brand se bál problémů s originalitou a copyrightem.

Let’s have fun!

Pomocí toolu Light X Editor si dneska zkusíme sami otestovat, jestli AI dokáže zlepšit outfity známých osobností! V první vlně pro tebe mám Carrie Bradshaw, Jacoba Elordiho a Bellu Hadid. No… 🤣 Myslím si, že lidské stylisty ještě potřebujeme!

A jak si AI poradí se známými postavami ikonických z českých filmů a seriálů?

Na závěr se asi shodneme, že pomocí amatérské AI asi těžko vznikne dobrá kolekce. 🤣 Ale snad jsem tě aspoň pobavila! Tak či onak ale uvidíme AI v módě čím dál tím víc. Podle predikcímá AI v příštích třech až pěti letech navýšit o 150 až 275 miliard zisky oděvního, módního a luxusního sektoru.