Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

FOMO DÁRKY:
DIY EDITION

Vánoce jsou tady! S nimi přichází i klasický shon po dárcích. Mám pro tebe nápady na DIY dárky, které zvládne vyrobit každý, nezruinují peněženku a udělají radost.

Pokaždé, co slyším slovo DIY, představím si rok 2016 a nespočet videí na youtube s trochu cringe obsahem. Ale doba se posunula, a řekla bych, že vlastnoručně vyrobené dárky nabývají úplně jiné hodnoty. Tyhle dárky ti možná zaberou více času a bude potřeba trochu snahy, ale rozhodně tě finančně nezničí. Nebudeš se nervovat nad přístupem české pošty a ještě k tomu tě to zabaví po dobu, co budeš po desáté hodině doma sedět s vínem.

1. SVÍČKY, SVÍČKY, SVÍČKY

Okey, kdo nemiluje svíčky? Super pro mamku, babičku, ségru, přítelkyni, kámošku... Vlastně pro kohokoliv. Mám pro tebe dva postupy, jak je vyrobit.

První - docela lowcost způsob, budeš potřebovat:

  • sklenici (nejlépe zavařovačka, starý hrnek apod.)
  • vosk (stačí, když posbíráš vosk ze starých svíček doma, dej je do mrazáku přes noc, a ráno vosk vypadne sám)
  • knoty (na alze mají za pár korun)
  • barvivo

Postup už je jednoduchý. Na dno vybrané sklenice přilep knot, můžeš použít jak tavící pistol, tak vteřinové lepidlo. Rozehřej vosk ve starším hrnci, přidej barvivo, nalej vosk do sklenice a nech vychladnout.

TIP: Na vrch svíčky dej dřívko, páratko nebo tužku. Přilep k tomu knot, ať zůstane ve středu.

Druhý - poněkud jednodušší, rychlejší a rozhodně můj favorit! Potřebovat budeš jenom jednu věc! Dlouhé svíčky! V Tigeru mají obrovský výběr.

Do dřezu si napusť teplou vodu, polož do ní svíčky na pár minut, a můžeš je ohýbat, přetáčet, modelovat dle vkusu. Na TikToku najdeš hodně videí pro inspiraci.

TIP: Manipuluj se svíčkami ve vodě, ne venku. Hlavně opatrně, sama jsem jich pár zlomila.

Knot

24,-

2. TIE DYE A BLEACHING

Na tomhle se můžeš pořádně vyřádit. Stačí ti obyčejné tričko, nejlépe bez potisku, barvy na textil nebo Savo.

Postup je opět velice jednoduchý. Namoč tričko, různě ho zatoč a barvu lij, cákej štětcem, použij jich víc pro lepší efekt - prostě cokoliv tě napadne. Jestli se rozhodneš pro Savo, dej si pozor ať nezničíš nic okolo. Upřímně, já radši pracuju se Savem, rozhodně s ním dostaneš výraznější výsledek

TIP: Nemusíš pracovat jenom s tričkem, jakýkoliv kus oblečení je na to dobrý. Zajdi do sekáče pro levnější kousky

3. MODELOVACÍ HMOTA

Tohle bude trochu mess. Budeš potřebovat modelovací hmotu, doporučuji bílou, tempery a štětce. A co že vlastně vytvoříme? Popelník, držák na vonné tyčinky, ozdobný talířky... Varuju tě dopředu, že to bude chtít hodně trpělivosti a snahy.

TIP: Na TikToku v karanténě letěly clay rings, jestli si to chceš taky zkusit, doporučuji FIMO hmotu

4. KORÁLKY

Nejlehčí a nerychlejší - zároveň trendy! V létě to byl top doplněk, ale rozhodně najde využití i teď. Hlavní je, že máš nekonečno možností co udělat. Řetízek, náramek, přívěsek na mobil. Stačí koupit korálky, gumičku a můžeš začít.

5. WOOD BURNING

Docela neobvyklá věc, rozhodně ale udělá radost. Sama jsem tím minule Vánoce obdarovala půlku rodiny. Budeš potřebovat vypalovačku do dřeva, cena se pohybuje kolem dvou až tří stovek a dřevěnou věc (dobře se dělají prkénka na krájení).

TIP: Pro jistotu si kup cvičný kus, nebo mámě vezmi doma vařečku, protože se ti to nepovede hned na poprvé.

Vypalovačka do dřeva

389,-

6. LAST MINUTE GIFTS

Klasika, nestíhačky, tyhle dva dárky ti nedají moc práce, a budeš je mi rychle hotové.

- KOLÁŽ

Jasný, zní to docela basic, pokud si s tím dáš práci, může to vypadat dobře. Vyber společné fotky, nebo jen něco, co by se obdarovanému líbilo.

- ZRCADLO

Projdi bazary, sekáče, výprodeje, trhy... Zrcadlo vždycky najdeš. Pak už jen stačí něco namalovat a hotovo. Pokud nepatříš mezi umělecky nadané, kup korálky, kamínky, krystaly a nalep je okolo.

Stavební pěna

139,-

FOMO DÁRKY: Low cost

by @markysuch