Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Diskriminace žen a pedofilie. Sony Interactive Entertainment čelí vážným obviněním

Jedna z největších korporací v oblasti videoherního průmyslu, Sony Interactive Entertainment, v poslední době čelí seriózním obviněním. O co přesně se jedná a jak se s nimi vyrovnává?

V posledních týdnech se kauzy okolo videoherních gigantů jenom hemží, CEO Activision Blizzard věděl o sexuálním obtěžování na pracovištích jeho firmy. Vyjádření ke kauze se neubránil CEO Sony Interactive Entertainment – to ale ještě nevěděl, že sám bude čelit obvinění dosti podobnému.

Již bývalá IT security analyst ve firmě Sony iniciovala hromadnou žalobu z důvodu diskriminace zde pracujících žen. Jako důvody udává výrazné platové rozdíly mezi pohlavími, opakované zamítaní k povýšení a další konkrétní záminky například: „Osobně jsem byla svědkem toho, jak mí nadřízení mají na zaměstnankyně narážky založené pouze na pohlaví.“

Závažnějšího přečinu se dopustil Vice President Sony Playstation (George Cacioppo), který byl vyhozen na základě participace ve videu, které bylo zkonstruováno k tomu, aby přistihlo sexuálního predátora při činu.

Konkrétní video zachycující George Cacioppo při činu.

Budou tyto dvě kauzy mít nějakou reálnou dohru, nebo zkrátka jen vyšumí a nestane vůbec nic?