Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

DIOR SPRING 2023 MEN’S CAPSULE COLLECTION 

Dior představil pánskou kolekci s názvem „California Couture“. Jak vypadá a čím se kreativní ředitel Kim Jones inspiroval?

„Na této kolekci se podílelo mnoho inspirativních lidí. Mým cílem bylo pracovat jinak než při tvorbě klasické kolekce a chtěl jsem pracovat s někým, kdo uvidí Dior z jiného úhlu. Eli Russell Linnetz (filmový režisér a kreativní ředitel značky ERL) vidí věcí z jiné perspektivy a mně to připadalo neuvěřitelně inspirativní. Při vzniku kolekce se znovu potvrdilo, proč jsme oba snili o práci v módě,“ řekl o kolekci kreativní ředitel Dioru Kim Jones.

Modelové pro kolekci byli vybráni v místním skateparku. Hostem byl i legendární skejťák Tony Hawk. Celá kolekce má silný nádech streetwearu, pokud se dá říct „skatewearu“.

Tyhle „chleby“ zná z dob svého mládí snad úplně každý od značek jako Adio nebo DC. Dior a ERL se touhle kolekcí snaží dostat do povědomí mladší generace.

Svetry patří neodmyslitelně k Dioru a nikdo je neumí tak jako Kim Jones. Tohle jsou za mě nejhezčí svetry, které jsem kdy viděl. Je tam cítit ERL, Kim a taky street.

Hostující designér Eli Russell Linnetz je nominovaný na prestižní LVMH Big Money Prize. V jeho oblečení vystoupil rapper Travis Scott na Billboard Awards, očekává se tak, že hodnota jeho značky poletí nahoru!

„Začali jsme prohlížet archiv Dior počínaje rokem mého narození – 1991. Bylo to během období kreatvního ředitele Gianfranca Ferrého. Z tohoto období pochází i myšlenka ‚maximalismu‘ spojení chaosu a perfekcionismu. V celé kolekci dochází ke střetu okamžiků v čase a historii, mezigeneračních a prostorových setkání v čase,“ řekl o kolekci filmový režisér Eli Russell Linnetz.

„Představte si jarní večer na Windward Avenue v kalifornské čtvrti Venice... Zde, na ikonické ulici tolik známé z filmu, dochází ke splynutí umění a života. V kolekci se objevují siluety spojující pařížský savoir-faire vysoké módy s okázalostí kalifornské popkultury.“ - Kim Jones

Celá kolekce k nahlédnutí zde👇

A jaké celebrity se na přehlídce objevily?👇

Pozvi mě na šnyt 🍺

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.