Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Destinace vhodné pro první sólo cestu

Rád/a by ses poprvé vydal/a někam na vlastní pěst, ale nevíš kam? Přinášíme ti tipy friendly destinací pro sólo cestovatele, ve kterých jsou friendly lidé a ani zde neutratíš majlant.

Pro první sólo cestu je dobré vybrat si ne příliš rušné destinace, kde se dá dobře vyznat v MHD a jsou tam milí a vstřícní lidé, kteří ti poradí. Pokud se však chystáš do města, které je velmi oblíbené turisty, vydej se tam mimo sezónu.

Lisabon

Hlavní město Portugalska je známé především typickými tramvajemi a úzkými malebnými uličkami. Nabízí toho však mnohem víc. Je to jedno z nejslunečnějších míst Evropy a v jeho blízkosti je nádherný oceán, proslulá Sintra a krásné uličky lemované mnoha bary a hospůdkami. Nechybí zde ani studentské kavárny a místa na učení. I když se jedná o západní Evropu, jsou zde podobné ceny jako v Česku. Nejlevněji do Lisabonu létá z Prahy easyJet a z Vídně Ryanair. Jedná se o bezpečné město, kde nikdo nemá příliš naspěch.

Zdroj: Unsplash

Dubrovník

Dubrovník je proslulý tím, že se zde natáčela Hra o trůny. Nabízí toho ale mnohem více. Zaujme tě jak staré město, tak místní hradby a malebné uličky. V okolí je pak mnoho krásných pláží a chorvatské ostrůvky. Ceny jsou mimo sezónu podobné jako v Česku. V sezóně však mohou být mnohonásobně vyšší. Z Prahy do Dubrovníku nic nelétá, ale z Vídně letenky začínají klidně na 10 eurech za směr. Město je velmi bezpečné a plné mladých cestovatelů.

Zdroj: Unsplash

Lublaň

Hlavní město Slovinska nabízí vše, na co si jen vzpomeneš. I přesto je ale turisty často velmi opomíjeno, stejně jako zbytek této krásné země. Jedná se o nádherné malé městečko s výhledem na rakouské Alpy. Je zde mnoho kaváren a restaurací. Z Lublaně se pak také jednoduše dostaneš do Mariboru, na pobřeží, do hor i do přírody a můžeš pak objevovat všechny krásy této turisty zatím nepolíbené země.

Zdroj: objevuj-slovinsko.cz

Krakov

Krakov je druhé největší polské město a je plné studentů. Nabízí krásné historické památky, levné obchody a skvělou kulturu. Navíc je jen kousíček od Česka a dostaneš se tam buď za hoďku letadlem (Ryanair), nebo za pár hodin vlakem. Je to fajn destinace i pro ty, kteří mají problémy s angličtinou, jelikož se zde obejdeš bez ní. Krakov je plný michelinských restaurací, studentských kaváren, barů i hospod.

Zdroj: Unsplash

Porto

Porto je druhé největší město Portugalska, které se nachází na severu země. Jsou zde nádherné strmé uličky, vyhlídky a hlavně spousta portského vína. Nechybí ani řada restaurací a barů. Jak už to k Portugalsku patří, nachází se zde také dlouhé písčité pláže a spousta spotů vhodných pro surfování. Porto je město plné zahraničních studentů, se kterými se jednoduše seznámíš.

Zdroj: Unsplash

Budapešť

Budapešť se nachází jen pár hodin vlakem od Česka a nabízí překrásnou architekturu, spoustu památek a legendární termální lázně. Dostat se sem můžeš také za 1 000 Kč s Ryanairem. Oproti Česku je zde výrazně levněji a každý ve městě přijde něčemu na chuť. Budapešť tě nezklame ani bohatým nočním životem.

Zdroj: Unsplash

Řím

Hlavní město Itálie nemůže vynechat snad žádný cestovatel. Nabízí totiž jedny z nejstarších památek na světě, spolu s výbornou gastronomií a bujným nočním životem. Uprostřed Říma se nachází také ministát Vatikán, který bys neměl/a vynechat. Z Prahy se dají sehnat letenky za 1 000 Kč, z Vídně pak klidně za 500 Kč. Lepší je však město navštívit mimo letní měsíce, kdy jsou zde obrovské davy turistů.

Zdroj: Unsplash

Riga

Hlavní město Lotyšska rozhodně není plné davů turistů. Naopak, je velmi poklidné a bezpečné. Pyšní se jedinečnou architekturou, jež se inspiruje Skandinávií, ale i Ruskem. Jen pár minut od Rigy se nachází moře s podlouhlými plážemi. V zemi je to levnější než v Česku a létá sem z Prahy za pár stovek Ryanair.

Zdroj: Unsplash