Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #8

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu samy potřebujeme.😂  Za to tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama! 

Ahoj! Taky někdy máš pocit, že ti nic nejde a všechny snahy jsou k ničemu? My totiž jo. V dnešním díle si budeme povídat o vyhoření, ztrátě motivace a o tom, jak proti těmto pocitům bojujeme.

Áďa

V pátek jsem psala podruhý Scio testy, na které jsem se tentokrát fakt pořádně připravovala. Projela jsem učebnici, udělala spousty testů, random slovní úlohy na netu a stejně se mi to nepovedlo natolik, aby to stačilo na moji vysněnou školu. Eh, začínám si říkat, jestli to vůbec budu někdy schopná napsat a začínám hledat “zadní vrátka”. Nesmutnější je, že mám pocit, že neumím nic jinýho než psát a slovně se vyjadřovat. Jsem ten typ, co rád dělá referáty, protože ho všichni poslouchají, a co chodí na soutěže v recitování. Reálně jaká škola by pro mě byla lepší než žurna nebo cokoliv s médii?😂  Mám pocit, že ať udělám cokoliv, tak do toho druhého kola přijímaček se prostě nedostanu a nevím, jak se líp připravovat. Zatím teda soudím jen podle výsledků, svůj percentil ještě neznám, tak třeba jsem jen moc velká drama queen.

Náladu mi zlepšil TikTok, který jsem vydala minulý týden. Bylo to před těmi testy, když jsem se cítila prostě jako 💩. Úplně random to vylítlo, protože spousta lidí se cítila stejně. Trochu mě uklidnilo, že v tom nejsem sama, a tak třeba dneska uklidním i já tebe.🤍

Jak se s tím vypořádat ti neporadím, doufám, že s něčím přijdou Luci a Elvi. Moje řešení bylo jít v pátek s kamarády do hospody a druhý den jsem proležela u Netflixu, z čehož jsem se cítila ještě hůř, protože jsem měla pocit, že jsem neproduktivní. Miluju! 

Elvi

Vyhoření a ztráta motivace jsou podle mě nejčastější pocity maturanta! A ten, kdo říká, že pro něj maturitní ročník byl procházka růžovým sadem, tak stopro kecá. Nejvíc mě dostávají ty týdny, kdy jsem třikrát zkoušená, píšem pět testů, do toho didakťáky a já mám pak každej večer chuť křičet do polštáře. Btw přesně takovej týden mám zrovna teď, so wish me luck!

Poslední dobou mám často pocit, že to učení nemá smysl – stejně se to nikdy nenaučím a v životě mi to k ničemu nebude. Bojuju s tím už dlouho a vždy mi trvá se k nějaké činnosti dokopat. Co mi ale pomáhá asi nejvíc, jsou moje nástěnky na Pinterestu plné mega úspěšných a krásných holek, co se mají dobře. To si pak vždycky řeknu, že ty hodiny učení mají smysl, protože jednou si budu žít jako ony.

Zdroj: Pinterest

Se ztrátou motivace a celkově chutí do života mi ještě hodně pomáhá meditace s mými krystaly. I při písemkách a u zkoušení mi pomáhají a dodávají sebevědomí, že to dám.

Crystal guide: Kam a na co si brát jednotlivé kameny?

by @elvihradilkova

Lucka

Minulý čtvrtek jsem byla na přijímačkách. Druhé kolo na DAMU a víte, jak to dopadlo? NEVZALI MĚ. Možná jsem to trochu čekala, protože jsem z ústního pohovoru odcházela v slzách. Přijde mi, že syndrom vyhoření zažívám od dob, co jsem na víceletém gymplu, a každý rok ztrácím naději. Obzvlášť letos, když jsem nedala ústní pohovor na vejšku, mám strach z ústních k matuře a doufám, že učitelé budou milejší. Možná jsem jen přecitlivělá.

K tomuhle týdnu ve škole se nebudu ani vyjadřovat. Každý den píšu několik testů a nevím, kam dřív skočit. Natož se ještě učit na maturitu. Můj jediný únik je spánek a do dalšího týdne mě dostává jen nový díl Euphorie. Upřímně nevím, co budu dělat, až tahle série skončí (nejspíš se budu těšit na tu třetí haha).

P.S.: Tahle holčina a její videa mě drží nad vodou, když už fakt nemůžu!