Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #5

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu my samy potřebujeme.😂  Zato tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama! 

Dnešním tématem jsou PŘIJÍMAČKY. V našem – a pravděpodobně i tvém – životě je to každodenní téma, takže s tebou dnes budeme sdílet naše vysněné školy, přípravu a pocity. 🤪 Jak jsi na tom ty?

Áďa:

Rok 2022 už je v plným tempu a v mý hlavě už jsou zase na denním pořádku panika a myšlenky ohledně přijímaček. Hlavním cílem je pro mě Univerzita Karlova, Institut komunikačních studií a žurnalistky, obor žurnalistika nebo marketing. Přihlášky se podávají do konce února a já stále nevím, co z toho chci. Super!🤪 Btw, jestli tu mám někoho, kdo tam taky chce, napiš mi prosím.💖

K přijetí do druhého kola potřebuju úspěšný test Scio z OSP. Jak jsem už psala dřív, můj první pokus nedopadl zrovna slibně. Vlastně to dopadlo tak hrozně, že odmítám lidem říct svůj percentil. No nic, nevadí. Už to nebudu rozebírat. Přihlásila jsem se na další termín, který je 4. února.

Po prvním pokusu jsem došla k závěru, že očividně nestačí vejšku manifestovat a měla bych začít i něco dělat.💀😂 Takže teď vyplňuju testy pořád dokola a na čas, protože to byl můj největší problém. S tím souvisí i moje rada pro tebe – zjisti, co ti nejde, a pak to trénuj.

Taky se snažím udržovat se v psychický pohodě, protože nejde o život. Jen o moji budoucnost, aaaaa, help! Můj mental state: 📈📉📈📉

Elvi:

Téma přijímaček mi poslední dobou opravdu nedá spát. Ještě nejsem 100% rozhodnutá, kam chci jít, ale zatím vedou Olomouc (UPOL) a Zlín (UTB), hlavně kvůli dojíždění. Sice studuju obchodku, ale chtěla bych zkusit obory Sociální pedagogika, Andragogika a Žurnalistika. Jako plán B to vidím na nějaký Management a marketing.

Do Zlína budu muset psát Scia a po zkušenosti Ádi se neskutečně bojím.😂 Do Olomouce se dělají jejich vlastní testy: SPF (Test předpokladů ke studiu). Tak na to jsem ooopravdu zvědavá! Jestli tady mám někoho, kdo se bude hlásit na stejnou školu/obory, napiš mi!

Luci:

Přijímačky jsou fakt něco. První už mám za sebou a můžu ti říct, že to nebyla úplně lehká záležitost. Hlásím se na hodně škol, protože jsem nerozhodná a nevím, co 100% chci.🙄 Hlásím se na DAMU – na obory Režie/dramaturgie a Herectví – a zrovna tady jsem měla přijímačky na obor Režie. Obsahovaly domácí práci, test z angličtiny, esej a test obecného přehledu. Byla jsem upřímně hodně nervózní a vůbec jsem nevěděla, co čekat, ale nakonec byli vyučující a všichni ostatní skvělí. Výsledky z prvního kola se dozvím na konci ledna.🤞🏻

Dál se hlásím na FTVS obor Trenér, na VŠKK obor Fashion marketing a managment a na Univerzitu Karlovu obor Mediální studia. Nakládám si toho trochu víc, než asi zvládnu, ale nechci si později vyčítat, že jsem nezkusila vše.

V únoru mě čekají Scia, na která se absolutně nepřipravuji, a naivně doufám, že dopadnou dobře.🤫 Samotná příprava na všechny přijímací zkoušky mě stresuje, ale nic moc nedělám. Jak se znám, tak všechno budu hrotit týden předem. Jestli se hlásíš na stejnou školu jako já, tak mi určo napiš!

Jinak ti budu držet palce a rozhodně si neber příklad z mých příprav, které se skoro nekonají.🤣