Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #15

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, to nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu my samy potřebujeme.😂  Zato tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama! 

Fůha, tak písemnou část maturity máme za sebou! Jaké z toho máme pocity?

Áďa

Začneme angličtinou. Upřímně, čekala jsem od sebe lepší výkon, ale dobrý!😂 Udělala jsem klasickou chybu – napsala jsem 14:15, i když ve cvičení bylo PM… Pak mě rozhodil Oliver. Kdo sakra nemá rád popcorn?!

Z češtiny jsem dlouhou dobu nervy vůbec neměla, ale v úterý ráno na mě přišla brutální schíza, že to neudělám. Naštěstí mi to sedlo. Nepobrala jsem teda mongolskou babču, ale jinak to šlo a mám dobrý pocit. Velký shout-out společnosti Scio, sice z nich mám trauma, ale OSP mě vycvičily, abych rychle četla, takže jsem vůbec neměla problém s časem.😂

Teď se docela stresuju z ústních, protože mám pocit, že absolutně nic nestíhám, ale mám radost, že alespoň tohle už máme za sebou! Co ty?

Lucka

Já se didaktických tesů hrozně bála. Díky bohu jsme začínali angličtinou, a ještě k tomu až ve 13:00, takže jsem si před tím zajela na dobrej obídek. Z angličtiny jsem takový strach neměla a celkově mi test přišel v pohodě, až na lety přes Floridu. A dle mého je teda Oliver chodící red flag a Sally by s ním už nikam chodit neměla.

Na češtinu jsem šla hrozně nervózní a doufala jsem v minimální počet 22 bodů. Večer před testem jsem opravdu zpanikařila, jelikož mi žadné cvičení nešlo. Naštěstí mám úžasného kamaráda, který si se mnou dvě hodiny volal a vše se mnou projel. Nakonec byl ale test o dost lehčí, než jsem čekala. A hlavní pro mě je, že jsem to i přes mongolštinu a můj nefunkční mozek na fukční styly zvládla.

Jinak mi podobně jako Adél přijde, že absolutně nic nestíhám a vše, co se naučím, hned zapomenu. Holt budu muset okecávat s úsměvem, doufat že mi dají za čtyři, a když to nedám, tak budu mít aspoň hezké šaty. 🤣

Už se učíš na maturitu?
50%
Času dost!
50%
Jasně!

Deník maturanta #14

by @adelakutilova

Elvi

Didaktické testy jsem brala jako něco, co dám levou zadní i bez učení. A taky že jsem to učení hodně podcenila. Spoléhala jsem na to, že jsme v češtině udělali tak 15 didakťáků a v angličtině jich taky pár bylo a nikdy jsem neměla horší známku než dvojku.

Didakťák z angličtiny byl mega easy a dal se zvládnout. Nejtěžší byly teda lety na Floridu. U těch jsem strávila nejvíc času a podtrhávala si každou informaci jak blázen. Nakonec bych to podle výsledků měla mít správně. Ještě že tak. Celkem vtipný mi taky přišel název restaurace „AHOY“. Větší blbost vymyslet nemohli. A jak říká Lucka, Oliver je chodící red flag (beztak byl Vodnář).

S češtinou jsem se moc nestresovala, ale zato jsem po dopsání měla lehký mental breakdown. Opravdu jsem doufala, že tam budou věci, který jsem se nedávno učila a mám je v paměti. Jedna věc, kterou jsem opravdu nechtěla, byly velký a malý písmena. A hádej co? Ony tam nakonec byly. Nejvíc ze všeho mě ale naštval Zola. Jsem expert na to si nečíst zadání, a tak jsem napsala jeho celý jméno včetně křestního, což je chyba, protože chtěli jen příjmení. Takže mám za tuhle otázku 0 bodů, i když jsem poznala, kdo to byl a ještě jsem si říkala, jak jsem chytrá, že jsem si vzpomněla i na jeho křestní jméno. Nechápu tuhle logiku. Člověk napíše správnou věc navíc a oni to neuznají. A mongolština byla taky celkem pecička.😂

Každopádně oba didakťáky jsem podle správných výsledků, které jsou online, udělala!

Jinak vám všem držíme palce u ústních!🫶 Rady, jak na ně, si řekneme příště!

The best of didakťáky memes:

+
+

Adéla Kutilová a Elvíra Hradílková a Lucie Zicklerová

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.