Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #12

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, to nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu my samy potřebujeme.😂  Zato tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama! 

Ahojky! Vítáme tě u novýho dílu našeho deníčku! Dneska je 22. března, což znamená, že za dva měsíce touhle dobou už budeme mít maturitu skoro za sebou.🤪 Je to creepy, ale na druhou stranu máme ještě pořád dost času všechno dohnat! Pojďme se nejdřív mrknout na to, jak na tom s časem vůbec jsme.

5.–7. 4. – slohovky

2.–4. 5. – didakťáky

od 16. 5. – profilová část

Než začneš panikařit, je třeba říct, že slohovky a didakťáky máme už teď v kapse na 100 %. S ústní částí to není taková prdel, ale zvládneme ji taky. A až to dáme, tak bude léto! HOT GRADUATE SUMMER!

Áďa:

Minulý týden jsem byla s kamarády na pivě a ptala jsem se jich, jak jsou na tom s maturitním učením. Nejsou to žádní šprti, spíš naopak a všichni mi oznámili, že se na maturitu pravidelně připravují. Polilo mě horko, protože kromě povinný četby nedělám ještě nic. Tím tě chci uklidnit v případě, že jsi na tom podobně jako já.😂

Čeká mě maturita ze základních předmětů – z češtiny a angličtiny. Pak z němčiny a ZSV. Didakťáky děláme pravidelně ve škole a řekla bych, že aspoň na čtyřku to dá fakt každý.😂 A na ústní je pořád docela dost času!

Luci:

Měla jsem jarní prázdniny, kam jsem si samozřejmě vzala všechny otázky a knihy. A jak to dopadlo? Mezi lyžováním, bazénem a večerním pitím jsem se na to ani nepodívala. Možná už trochu panikařím. Celé moje okolí se učí a já jsem ještě ani nezačala! Maturuju z dějin výtvarného umění a zeměpisu a jediné, na čem pomalu začínám pracovat, je poznávačka a pojmy. Takže jestli jsi ještě nezačal/a, nezoufej, to zvládneme.

Elvi:

Upřímně? Tento týden jsem se vůbec, ale vůbec neučila. Měla jsem prázdniny a jaký blázen se o prázdninách učí, že? Volno jsem využila k oddechu a nabrání síl na blížící se slohovky. Pořád jsem ještě poměrně v klidu, ale je otázka dnů, kdy mě to přejde a budu každý večer brečet, že nic neumím a neodmaturuju.

Na ústní se učím v průběhu roku, protože nás učitelé zkouší z maturitních otázek – díky bohu za to. U slohovky zas záleží, jak ti sednou témata a u didakťáku ti nezbývá nic jiného než si dělat testy z minulých let. Času ještě dost, určitě to všichni zvládneme.♥

A co ty? Už se učíš a z čeho vůbec maturuješ?📚

+
+

Elvíra Hradílková a Lucie Zicklerová a Adéla Kutilová

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.